Youtube Yorumcularını Anlama Rehberi

Yeni bir yazma şekli var artık “Youtube Yorumculuğu”. Oldukça ilginç ve incelenmesi gereken bir olay bu. Elimde imkan olsa bir sosyolog bir psikolog bir de psikiyatr eşliğinde bu yorumları incelemek ve değerlendirmek isterim.  Google’da bu konu ile ilgili 1 milyonu aşan sonuç veren sorgular mevcut. Ekşi Sözlük‘te ise ‘yaran youtube yorumları’ başlığında şu ana kadar 3530 tane entry(yazı) girilmiş.  Elimden geldiği kadar bu yazıda kapsamlı bir şekilde Youtube Yorumları hakkında detaylar ve bilgiler vereceğim. Eğer çok çalışırsanız siz de bir Youtube Yorumcu’sunu anlayabilirsiniz.

1) Youtube Yorumu Yazabilmek İçin İdeal Ruh Hali

Bu tarz yorumlar yazabilmek için gerçekten acayip bir ruh haline sahip olunmalı. Ben Youtube Yorumcularının ezici bir çoğunluğunun alkollü olarak yazdığına inanıyorum. Bütün gün canı sıkılıp Yotube’da söverek rahatlayan insanlar da ayrıca incelenmeli sonuçta rahatlamak için yapsalar da ortaya çıkan sonuç pek hoş olmuyor açıkçası.  Yaptığım araştırmalara göre atarlı giderli cümlelere sahip kişiler (bunları her an kullanabilmesi de önemli tabii ki) bu ruhu daha çabuk yakalayabiliyorlar.

 2) Youtube Yorumcusu Olacaksınız, Tarzınızı Seçin

Youtube Yorumcusu olmak için belli başlı bir misyon edinmeniz gerekli birini seçip ilerleme kaydedebilirsiniz;

Video Avukatlığı:  Bu tarzı seçeceksiniz eksi butonu (yere bakan el işareti) kültürünüz olmalı, bu butonu indir linki zannetmişler diyebilmelisiniz ve bu saniyeler içinde olmalı. Videodaki kişilerin eksi verdiğini söyleyerek de bunu yapabilirsiniz.

Ülke Kurtarma Misyonu: Youtube’da yapacağınız yorumun önemini kavradıktan sonra bunu yapabilirsiniz, birlik ve beraberlik mesajı verebilir çeşitli politik görüşlerin imgeleri ile süsleyebilirsiniz. Tartışma çıkarsa yaratıcı küfürleriniz ne günlere duruyor? Onları doyasıya kullanın, bir de insanların hiçbir yerde bulamayacakları bilgileri verin, verin ki insanlar ömürleri boyunca hayatın anlamını Youtube’da çözdükleri için travma yaşasın.

Nereden Geldiniz, Biz Kimiz, Bunlar Ne Soruları: Bu akımın başlatıcısı Arif’in Manchester’a attığı golü arayan adamdır, siz de ansiklopedik bir bilgi ararken reality show videosuna geldiğinizde bunu yorumda hemen bildirmelisiniz ki bu akım sürsün biz de gülüp eğlenelim.

3) Son Aşama; Gönder!

Yorumunuzu yazdıktan ya da yazmadıktan sonra keyifle gönderebilirsiniz,  imla kurallarını , Türkçeyi katletmeniz ve Türkçe’de asla olmayan ve büyük ihtimalle önümüzdeki 2500 yıl boyunca da olmayacak yan yana iki nokta “..” işareti kullanmanız gibi ufak detayları önemsemeyin canım ne olacak? (Akif Ulutaş)

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.