Yıl Başı Karikatürleri!

Yeni yıl herkes için bir umut, bir neşe kaynağı olmuştur. Bütün dünyanın birlikte kutladığı, hazırlık yaptığı bu kadar evrensel etkinlik sayısı kısıtlıdır bence. Yıl başı yeni yıl veya noel adına her ne diyorsanız mizahla daha güzel olacaktır. Bu nedenle biz de blogumuzda yılbaşı karikatürlerine yer vermeyi uygun gördük, yazının devamında yılbaşı ile ilgili pek çok karikatür bulabilirsiniz

Noel ve kurban bayramı aynı güne denk geldiğinde.

Noel babanın ekonomisi pek de iyiye gitmiyor anlaşılan… O kadar kişiye hediye dağıtmak kolay olmasa gerek.

Çocuklar materyalist olur sözünü doğrulayan bir karikatür. Tabii teyzenin verdiği hediyeler azımsanacak gibi değil.

Gayet uyumlu bir baba oğul. Hiçbir şeyi sorun etmiyorlar.

Kültür farklılığına güzel bir örnek olmuş. Noel baba yalnızca hediye vermek için geldiğini kısa sürede anlatsa iyi olur bence. Padişahın ho ho diye gülmesi de ayrı bir ironi oluşturmuş.

İronik bir karikatür daha…

Efsanevi çizgi dizi Simpsons’ın yıl başı özel başlangıçlarından oluşmuş bir albüm. Biraz uzun ama bu çizgi diziyi sevenlerin çok hoşuna gideceğini düşünüyorum.

En teknolojik yılbaşı ağacı tasarımlarından biri…

Yılbaşı için özel hazırlanmış kekler, üzerinde baya uğraşılmış.

Bu karikatürde kedilerin yıl başı ağacını nasıl gördükleri, daha doğrusu kedi gözünden yılbaşı ağacı verilmiş. Okla gösterilen yerlerde “Buraya  çarp” “Buraya Atla” “Burayı çiz” gibi cümleler var.

Karikatürleri paylaşmaya biraz ara verdikten sonra devam ediyoruz, zaman zaman popüler mizah sitesi 9gag’deki karikatürleri de Türkçe olarak ekliyoruz beğenmeniz dileklerimle.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.