Yere Sakız Atmayın 3. Dünya Savaşı Çıkarırım!

Artık çok önemli bir gündemimiz var, yere sakız atmayın yere attığınız sakızları kuşlar ekmek zannediyor gagalarına yapışıyor açlık-susuzluktan ölüyorlar. Zaten yere sakız atmak iğrenç bir şey, atılmamalı buna karşı değilim amacım sadece biraz mizah geyik lüzumsuzluk (adına ne derseniz artık) ondan yapmak. Başlayalım; “Yere alkalin pil atmayın kuşlar onları normal pil zannedip elektronik cihazlarına takıyorlar, cihazları bozuluyor”

Ya da;

#Yere kutu kola çöpü atmayın kuşlar emperyalizme karşı olduklarından gagaları ile parçalamaya çalışıyorlar, boşuna emek sarf edip yoruluyorlar.

#Yere hamburger patates vs atmayın kuşlar onları yiyip obez oluyorlar, ve kuşlar için fitness salonu olmadığından kilo veremiyor yaza formda giremiyorlar.

#Yere angry birds ile ilgili herhangi bir resim, oyuncak, anahtarlık vs. atmayın kuşlar onları çok kıskanıyor ve komplekse kapılıyorlar, çok üzülüyor, stres oluyorlar.

 

#Yere avcılık etkinliğini(spor demek içimden gelmedi) destekleyen yazı, el ilanı vs atmayın kuşlar okuyup hırs yapıyorlar, daha rahat saldırabilmek için bilerek ishal olmaya çalışıyorlar, tahmin edersiniz ki bu da sağlıklarını olumsuz yönde etkiliyor.

 

SAKIZLAR BU DURUMA NE DİYOR?

Bu Kadar Olmaz!

Dünya Sakızlar Birliği Savuncusu Sakız Hepçiğneniroğlu bu kampanya nedeni ile sakız hakları çiğneniyor diyerek iğrenç bir kelime oyunu yaparak konuşmasına başladı;”

Yıllardır sakız çiğnemek ayıp görüldü, insanlar yolda sakız çiğneyene küfür ediyor artık, gelenektir dedik sineye çektik ama bu seferde bilumum sosyal medya araçları ile adımız kuş avcısına katile çıktı, bu kadar olmaz. Biz insanların o kadar ağız kokusunu çekelim, sadece sevgilileri ile buluşmalarından önce kullanıp atmalarına ses çıkarmayalım gördüğümüz muameleye bak” dedi.

Konuşması sırasında göz yaşlarına hakim olamayan Sakız Hepçiğneniroğlu ” Angry Birds çıktı  o da yetmedi Angaralı Guşlar diye yerli versiyonunu çıkardılar, sakızlar için tek bir çalışma yok, yıllardır fallarımızla olsun damla sakızı aromamızla olsun size neşeli vakit geçirttik şimdi mi kötü olduk, bir sosyal medya kampanyasıyla bu kadar mı galeyana gelinir, herkesi sağ duyuya davet ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Not: Bu yazıdaki tek amaç mizah yapmaktır, yüzünüzde oluşacak bir tebessüm, gülümseme hedeflenmiştir kahkaha olsa da hayır demem açıkçası.

Akif Ulutaş

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.