Blogunuzu Yeni Yıla Hazırlama Rehberi!

Web sitelerinin veya blogların bayramlarda kutlamalarda tasarımlarında ufak tefek değişiklikler yapması alışıla  geldik bir uygulamadır. Dünyaca ünlü web sitelerinde bunu görebilirsiniz. Bu yazıda da blogunuzu yeni yıla nasıl hazırlayabileceğinizi inceleyeceğiz yazıdaki önerilere göz atarak blogunuzun tasarımını ve içeriğini yeni yıla hazır hale getirebilirsiniz.

1)Logonuza Ekleme

Logonuza yeni yılı çağrıştıran bir ikon eklemeniz oldukça faydalı olacaktır. Hangi ikonu seçeceğinize logonuzun tasarımını ve rengini göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Noel şapkası, çam ağacı başlıca kullanabileceğiniz ikonlardan…

2)Çekiliş Düzenleyin

Blogunuzda yıl başı çekilişi düzenleyebilirsiniz, Çekilişe vereceğiniz ödül, çekilişi nasıl yapacağınız size kalıyor. Bu uygulama hem blogunuzun ziyaretçi sayısını arttıracak hem de güncelliğinizi pekiştirecektir.

3)Müzik Ekleyin

Blogunuza açılış müziği olarak yeni yılla ilgili bir şarkı ekleyebilirsiniz, Örneğin “Jingle Bells” şarkısı bunun için oldukça uygun. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, müziği okuyucularınızın kolaylıkla kapatabileceği bir buton koyun, müziği beğenmeyen kullanıcılar bu uygulamayı beğenmeyebilir.

4)İkonlarınızı Değiştirin!

Blogunuzdaki ikonları yeni yıl konusuna uygun olarak değiştirebilirsiniz. Bunun için internet  üzerinde çok sayıda ücretli ücretsiz ikon paketleri bulabilirsiniz. Bu uygulama diğerlerine oranla biraz daha zahmetlidir çünkü yeni yıl geçince tekrar eski ikonlarınıza dönmek isteyebilirsiniz.

5)İçerik Ekleyin

Blogunuza yeni yıl konulu her hangi bir yazı yazarak yeni yıl hazırlığınızı sadece tasarım anlamında değil içerik bazında da yapmış olursunuz. İçeriğinizi özenle hazırlarsanız okuyucularınızın ilgisini çekecektir. İçeriğin önemi iyi içerik hazırlamak başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

6)Yeni Yıl Mesajı

Blogunuzun üst kısmında duyurular şeklinde kullanabildiğiniz bir yerde yeni yıl mesajı yayınlayabilirsiniz. Yayınladığınız mesajın klişe olmamasına dikkat etmelisiniz.

7)Kodlama Bilginizi Kullanın

Eğer blogunuzda çeşitli kodlar kullanmaktan hoşlanıyorsanız yani işin teknik kısmından anlıyorsanız blogunuzda dolaşan bir Noel Baba ekleyebilirsiniz. Bunun gibi uygulamalarla yılbaşı tasarımınıza artı katabilirsiniz.

Yılbaşından Sonra;

Nasıl yeni yılda tasarımınızı değiştirmek yılbaşına uyumlu hale getirmek güncelliğinize vurgu yapıyorsa, yeni yıldan uzunca bir süre geçtikten sonra bunları değiştirmezseniz blogunuza ilgi duymadığınıza işaret eder. Bu nedenle belirli bir süre geçtikten sonra tasarımınız eski hale getirmenizde fayda var.

Bunlar bizim önerilerimizdi siz de buradaki tavsiyelerden birini uygulayarak ya da kendi istediğiniz şekilde tasarımınızı yenileyerek blogunuza artı katabilirsiniz.

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.