Yaratıcı ve İlginç Kartvizit Örnekleri!

Kartvizit hazırlamak daha doğrusu başarılı bir kartvizit hazırlamak pek kolay bir iş değil, bilgiler anlaşılır olmalı, sizi ve yaptığınız işi temsil etmeli… Bu yazıda bir birinden ilginç kartvizitleri inceleyerek sizlere ilham vermeye çalışacağız. Bu kartvizitler ilginç olduğu kadar başarılılar da. Siz de bu kartvizitleri inceleyerek, başarılı bir kartivizit hazırlama imkanınızı arttırabilirsiniz! Yazının devamında kartvizit hazırlama önerileri de yer alıyor.

ŞEFFAF KARTVİZİT

En başarılı ve ilginç kartivizitlerden biri de bu rengi yok neyin üzerine koyarsanız onun rengini alıyor. Belki çok farklı bir şey değil ama alışılageldik kartvizitlere göre oldukça güzel.

PHOTOSHOP HARİKASI KARTVİZİT

Bu kartvizitte renkler çok güzel kullanılmış ve de estetik çizgilerle(sağ alttakiler) tasarım tamamlanmış.

ÇOKTAN SEÇMELİ KARTVİZİT

Büyütmek için Resmi Tıklayın

En ilginç kartvizitlerden biri de bu. Renk seçimi sade ve güzel çoktan seçmeli test gibi hazırlanmış ilginç temalı bir kartvizit. Bu kartvizitin dezavantajı ise fazla karışık olması, kolay anlaşılamaması.

MAVİ KARTVİZİT

Bu kartvizit de çok hoş bir mavi tonu ile tasarlanmış. Direkt Twitter’ı çağrıştırdı bana… Yazıların okunması zor gibi, ama hem güzel tasarım hem kolay okunabilir tasarım yapmak zor gibi, çoğu zaman bir yerden fire veriliyor gibi.

            SADE VE ŞIK KARTVİZİT

 Sade ve kolay anlaşılır bir kartvizit, kenarlarındaki kareli kısımlarla da kartvizite ayrı bir hava katılmış. Beyaz renkli kısmı daha okunaklı, zaten kartvizitlerde sıklıkla tercih edilen renk beyazdır ki bence de doğru bir seçim eğer bir yazı kolayca okutulmak isteniyorsa zemin rengi beyaz seçilmeli.

  MASKELİ KARTVİZİT!

En neşeli eğlenceli kartvizit tasarımlarından biri ile karşı karşıyayız. Şeffaf kartvizitin üzerindeki gözlük bıyık ve sakalı kime tutarsanız ona bu maskeyi takmış oluyorsunuz. İnsanlar bu kartviziti saklamak isteyeceklerdir daha da önemlisi arkadaşlarına, çevrelerine göstererek dolaylı olarak sizin reklamınızı yapacaklar.

SPORCU KARTVİZİT

Bu da insanların saklayacağı eğlenceli ve ilginç kartvizitlerinden biri. yanılmıyorsam kartvizite, resimde görüldüğü gibi çeşitli hareketler yaptırılabiliyor, küçük bir kukla gibi tasarlanmış bu kartvizit oldukça eğlenceli gözüküyor. Bu kartvizitin olumsuz yanı ise biraz daha masraflı olması.

KARTVİZİT HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Anlaşılırlık: Kartvizitin üzerindeki bilgileriniz okunaklı bir yazı tipi ile yazılmış olmalı insanların görmeye alışkın olduğu yazı tipleri(Arial,Times New Roman) avantajlı olacaktır.

Kendi Tarzınızı Yansıtsın: Grafik tasarımı ile aranız iyi olmayabilir başkasına yaptırıyorsunuz fakat dikkat etmeniz gereken bir şey var, tasarımcı kartvizitinizi kendi tarzını yansıtarak yapmamalı sizin istediğiniz şekilde sizi yansıtan bir çalışma olmalı, örneğin tasarımcınız çok hareketli karmaşık tasarımları seviyor ama bu işinize uygun değil ona bunu anlatın.

Gözden Geçirin: Yukarıda gördüğünüz gibi kartvizitinizi çeşitli biçimlerde tasarlayabilirsiniz bu tür seçenekleri gözden geçirin kendinize uygun bulduğunuz tasarımı deneyebilirsiniz.

Kontrol Edin: Bildiğiniz gibi telefon numaralarında internet adreslerinde e postalarda bir karakter çok önemlidir yanlış girerseniz ileti karşı tarafa ulaşmaz kartvizit basılmadan önce harf harf kontrol edin, hatalı bir basım sizi uğraştıracaktır.

Yanınızda Taşıyın: Aslında bu öneri kartvizit hazırladıktan sonra değerlendirmeniz gereken bir öneri kartvizitiniz daima yanınızda olsun, ne olur ne olmaz.

(Akif Ulutaş)

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.