Gündelik Eşyalardan Yaratıcı Fotoğraflar

Bir web sitesi gündelik eşyalar ve yaratıcılık konulu fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışmanın sonucunda birbirinden güzel yaratıcı kareler ortaya çıktı. Fotoğraflar gündelik hayatta da aslında görebilirsek pek çok ilham verici, yaratıcı objenin olduğunu gösteriyor. Çekilen karelerde minik objeler tercih edilmiş. Yazımızın devamında yarışmayı kazanan 10 fotoğraf ayrıca sergilenmeye değer bulunan başarılı eserler yer alacak.

YARIŞMAYI KAZANAN İLK 10 YARATICI FOTOĞRAF

Burada yer alan ilginç fotoğraflar zaten hazır olarak çevremizde bulunan objelerden seçilmiş bazı karelerde ise objelerde ufak tefek değişiklikler yapılmış. Yarışmacılar fotoğrafların  yaratıcılıklarıyla olan ilişkilerini de anlatmışlar.

1) Bu fotoğrafta daktiloda yer alan bir tuş resmedilmiş. Fotoğrafçı tipografi alanında eğitim almış.

2)Bu yaratıcı fotoğrafı ise origamiye ilgi duyan bir fotoğrafçı çekmiş.

3) Yapılacaklar listenden bir ısırık al ismi verilen fotoğrafın sahibi masasında duran bu kurbağayı her gördüğünde gülümsediğini söylüyor.

 4)Birlikte isimi fotoğrafın sahibi ise insanoğlunun sarılmak için tasarlandığına inanıyorum Bu obje bende sevgi, dostluk, dayanışma, barış gibi duygular uyandırıyor demiş.

5)Benim gitarım olarak adlandırılan çalışmanın sahibi ise, “benim gitarım bir eşya değil benim uzantım, o benim aslında ne olduğum” diyerek duygularını ifade etmiş.

6)Benim yaratıcılık şişem adı verilen çalışmanın sahibi ise “Renkler bana ilham veriyor, fotoğraflarda, gerçek hayatta renkleri görünce iyi hissediyorum” diyor.

7) İzler ismi verilen yaratıcı fotoğrafın sahibi ise “Ayakkabılarımı çok sık kullanıyorum, onların fotoğrafını çektim çünkü onların da ilham verici olduğunu düşünüyorum” demiş.

8)Sabah ikilisi adı verilen bu fotoğrafta kahve çekirdekleriyle yarışmayı düzenleyen web sitesinin baş harfi çizilmiş. Eserin sahibi “Yaratıcılığı bir fincan kahveden daha çok ne ateşleyebilir ki? Sabahlarımın olmazsa olmaz ikilisi kahve ve bu site” diye duygularını ifade etmiş.

9) Benim klavyem ismi verilen bu fotoğrafın sahibi ise “Müzik her zaman benim için harika bir ilham havuzu olmuştur, tasarım yaparken tıkandığımda css galerilerinde dolaşmak yerine klavyemin başına oturmak daha faydalı oluyor” diye belirtmiş.

10) “Pantone Catalyst” isimli fotoğraf.

 

 SERGİLENMEYE DEĞER YARATICI FOTOĞRAFLAR

Sergilenmeye değer yaratıcı fotoğraflar da en az ilk ona seçilmiş fotoğraflar kadar ilginç ve ilham verici.

Şah mat adı verilen bu fotoğraf 6 hamlede yapılan çoban matını anlatmış.

Kaynakça ve yarışmayı düzenleyen web sitesi Smashing Magazine

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.