Twitter’ı Blogunuza Ekleyin!

 twitterı-bloguna-ekle-akifulutas-com.jpgBu yazıda blogunuzun twitter hesabını veya kendi twitter hesabınızı blogunuzda göstermek istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız ve blogunuzla twitter‘ı nasıl entegre edebileceğinizi göstermeye çalışacağız, yani twitterı blogunuza nasıl ekleyebileceğinizi inceleyeceğiz. Seo ve bloglama konusunda sosyal medyanın öneminden sıklıkla bahsedilir, sosyal medyayı ne kadar iyi kullanabilir ve blogunuzun tanıtımını sosyal medyada ne kadar iyi yaparsanız başarınız da o oranda artacaktır. 

1)Gömülü Tweetler

Blogunuzdaki yazıda, daha önceden attığınız bir tweetten bahsedecekseniz, tweeti doğrudan yazınıza ekleyebilirsiniz.(WordPress’te) Bunun için öncelikle tweetin adresini kopyalamalısınız daha sonra yazınızın istediğin kısmına yapıştırın. Hepsi bu kadar!

2)Blogunuza Twitter Takip Et Butonu Ekleyin

twitter takip et ikon-akifulutas-com

Blogunuzun istediğiniz bir kısmına, twitter’da takip et butonu ekleyebilirsiniz. Bu butonu eklemek için gerekli olan kodları twitterdan almanız gerekiyor kodunuzu almak için twittera giriş yaptıktan sonra;

https://twitter.com/about/resources/buttons linkini tıklayın

•İkinci sırada yer alan “Takip Et” seçeneğini seçin

•Kendinize göre özelleştirin ve kodları kopyalayın, blogunuzda html kodları kullanabileceğiniz bir yere yapıştırın.

Öneri: Daha çok takipçi edinmek istiyorsanız butonu görünür bir yere ekleyin yanına da twitterla ilgili hazırladığınız bir yazı,görsel vb. ekleyin.

3)Tweetle Butonu Ekleyin

tweetle-twitterda paylaş akifulutas-com

Twitter’da paylaş butonu, yazınızı beğenen bir kişinin arkadaşlarıyla paylaşmasını kolaylaştırı. Bundan dolayı blogunuzda her yazının altında paylaş düğmeleri bulunmasına dikkat edin.

Yazılarınza paylaş butonu eklemenizi sağlayan WordPress eklentileri;

Easy Twitter Button Kullanımı kolay, özelleştirilebilen bir eklenti.

WP Tweet Button Pek çok özelliğe sahip, biraz karışık bir eklenti

Share This  Sadece twitterda değil diğer sosyal paylaşım sitelerinin de paylaş butonlarını eklemenizi sağlayan bir eklenti.

4)Son Tweetler Eklentisi

Bir çok blogda görmüşsünüzdür, sayfanı bir kısmında blogun twitter hesabından gönderilen son tweetler vardır. Bu eklenti hem içeriğinize katkıda bulunuyor hem de ziyaretçilerinizin tweetlerinizi görerek sizi takip etme ihtimalini arttırıyor. Gelelim bunu blogumuza nasıl ekleyeceğimize (wordpress için);

 

• Rotating Tweets Son tweetlerinizi hareketli bir şekilde gösteren eklenti.

MP Tweet List Javascript veya Flash kullanmadan son tweetlerinizi gösteren bir eklenti.

Eklenti Kullanmadan Resmi Twitter Uygulaması İle Eklemek İçin;

• Twitter hesabınıza giriş yapın,

• Sağ üst köşede yer alan tekerleğe benzer simgeyi tıklayın, açılan menüden ayarları seçin soldaki menüden bileşenleri seçin, yeni oluştur’u tıklayın istediğiniz gibi özelleştirin bileşen oluşturu tıklayın ve oluşan kodu seçin ve blogunuzda html kodu kullanabileceğiniz herhangi bir yere yapıştırıp yayınlayın.

5) Twitter Yorumları

Blogunzda bir yazınızın alt kısmına “bu konu ile ilgili tweetler” bölümü oluşturabilirsiniz. Bunu isterseniz kendi twitter hesabınızdaki ‘mention’ları eklemek veya bir ‘hashtag’ la ilgili tweetleri eklemek için kullanabilirsiniz.

Twitter Mentions As Comments Blogunuzla ilgili mentionları veya belirlediğiniz hashtagle ilgili tweetleri blogunuza eklemenizi sağlayan bir eklenti.

Disqus Pek çok blog sistemi ile uyumlu, blogunuza yorum yapılmasını kolaylaştıran bir eklenti.twitter bloga ekleme 3 akifulutas-com

 

6) Yeni Yazılarını Otomatik Tweetleyin

 

Blogunuza yazdığınız her yazının linkini Twitter’dan paylaşarak ve yanına yazınızla ilgili tanıtıcı bir yorum ekleyerek hem ziyaretçi sayınızı hem de okuyucu sayınızı arttırabilirsiniz. Fakat bunun yerine bu işlemi otomatik olarak da eklentiler yardımıyla yapabilirsiniz, yazılarınızı Twitter’da otomatik olarak paylaşmak için(WordPress);

Auto Tweet Bu eklenti; wordpress’te yazılarınızı yazdığınız kelime işlemcisinin alt kısmında Submit to twitter (twitter’a ekle) cümlesinin yanındaki kutucuğu işaretlediğinizde yazınızı yayınladığınızda otomatik olarak Twitter’da paylaşmış olacaksınız tabii önce twitter hesabınızla ilgili bilgileri eklentiye belirtmeniz gerekiyor.

Dikkat: Eğer yazınız Google’a indekslenmeden Twitter’da paylaşırsanız ve takipçilerinizden biri yazınızı kopyalayıp yayınlarsa ve sizden önce indeks alırsa Google’ın gözünde siz “kopyacı” durumuna düşebilirsiniz.

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.