The Simpsons Mercek Altında!

En uzun soluklu çizgi dizilerden biri olan The Simpsons ailesi bu yazımızın konusu olacak. Bu aile ilgili bilgileri ve esprileri paylaşmaya çalışacağız. Simpsonslarla ilgili faydalı ve kapsamlı bir çalışma olmasını umuyorum, yanılmıyorsam bu çizgi dizi hala devam ediyor bu nedenle yaşayan efsane diyebiliriz biz de blogumuzda bir yazıyı onlara ayırmakla fena yapmadık sanırım.

THE SİMPSONS AİLESİ’NİN KOMİK YANLARI

Homer : Simpsons ailesinin en dikkat çekici üyesi,  yemeğe aşırı düşkün obur biridir, sık sık bu özelliği dizide espri malzemesi olur. Homer alarma uyanmayıp biranın kapağının açılış sesini duyunca uyanan biridir. İyi niyetli olmaya çalışır, öfkesini gereksiz yerlerde kullanması da dizinin bir diğer mizahi unsurudur.

Marge: Her zaman doğru örnek olmaya çalışan biridir, idealisttir fakat zaman zaman şahsi isteklerine yenik düşmesi dizide bir gülmece unsuru olarak kullanılır. Saçları yandığı zaman başıma ulaşmasına daha 2 saat var demesi komiktir.

Bart:  Simpsons Ailesinin en yaramaz üyesidir okulundan sıkça ceza alır, dizinin başlangıcında tahtaya aynı cümleyi bir sürü yazar bu cümleler her bölümde değişir, bu bir ceza ödevidir Bart için. Okulundaki idareciler sık sık Bart’ın haylazlıklarından bunalırlar, ara ara velisi de çağrılsa Bart huyundan vaz geçmez.

Lisa: Simpsons Ailesinin en bilge üyesidir, gerçek anlamda bir entelektüeldir klasik müziğe ilgi duyar hayvan ve çevre severdir Lisa Simpson okuldaki arkadaşları tarafından zaman zaman dışlanır Lisa da bunun üzerine kendini sorgular arkadaşları gibi olmaya çalışsa da her bölümün sonunda eski Lisa olur.

                          THE SİMPSONS DÜNYASI

Bir kavram ne kadar platformda olursa o kadar bilinir ve tanınırdır ben buna inanıyorum The Simpsons ailesini inceleyen eserler, Simpsons üzerine yapılmış Youtube parodileri ve Simpsons Oyuncakları… The Simpsons popüler ayrıca popüler olmasının hakkını da veren bir dizi.

Simpsons Oyuncaklarını İnceleyelim;

Homer Simpsons'lı anahtarlık

The Simpsons'lı Monopoly

 

 

 

 

 

 

The Simpsonsla ilgili ürünler bunlarla da sınırlı değil, teknolojik cihazlarda da Simpsons esintilerini görmek mümkün;

Lisa Simpsons'lu fare

Homer Simpson'lı Klavye

 

 

 

 

 

The Simpsons Çizgi Dizisindeki karakterle değindik ve Simpsonlar için üretilmiş ürünlere bir göz attık, The Simpsonlar’ı  incelemeye ileride devam edebilirim,

Bu yazıda geçenlerle ilgili daha fazlası;

 İlginç Klavyeler-AkifBlog’tan

Bir Birinden Yaratıcı MP3 Çalar Örnekleri- AkifBlog’tan

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.