Tarımla İlgili Her Şey ETarim’da!

Bu yazıda tarım hakkında oldukça kapsamlı bir şekilde bilgi veren etarim.net‘i inceleyeceğiz. Site daha önce 2006 yılında kurulan www.ziraatcim.net adlı sitenin devamı şeklinde kuruldu. ETarım’da tarımla ilgili hemen her şey özenle inceleniyor. Bunlara ek olarak ETarım sade ve güzel bir tasarıma sahip bu da aradığınız bilgilere daha kolay ulaşmanıza yardım ediyor, siteyi yakından inceleyelim;

TARIM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER

Etarım’da tarımla yetiştiricilikle ilgili bilgiler ve makaleler yer alıyor bunlara ek olarak tarımla ilgili gündemde olan haberlere de yer veriliyor. Site bu yönüyle hem bilgi hem haber verme görevini başarıyla yerine getiriyor. Yetiştiricilik bölümünde ise bitkisel üretim, hayvansal üretim, organik tarım ve su ürünleri konularında bilgi veriliyor. GDO’nun hararetle tartışıldığı bu günlerde organik tarımın önemi iyice anlaşıldı. Organik tarımla ilgili en sağlıklı bilgilere ulaşabilmek için üretim aşaması da incelenmeli. Sitede bulunan Gıda-Sağlık bölümü de mutlaka göz gezdirilmesi gereken yerlerden biri çünkü tükettiğimiz besinlerin sağlığımıza olan etkisi göz ardı edilemez kanısındayım.

                                         ETARIM’DA ETKİLEŞİM İHMAL EDİLMEMİŞ

ETarım’da bilgiler makaleler yer alıyor ama bu kadarla da kalmıyor sitede tarımla ilgili bilgi alışverişi yapabileceğiniz bir tarım forumu da yer alıyor. Bu forumun tek bir konu için açılmış olması, sadece tarımla ilgili kişilerin kullanması, sorduğunuz sorulara daha hızlı ve doğru bilgi yanıt almanızı sağlayacaktır görüşündeyim. Tabii Etarımdaki özellikler bununla da kalmıyor

Tarım Video bölümünde ise Bitkisel Üretim, Hayvansal Üretim, Mekanizasyon konuları başta olmak üzere, tarımla ilgili pek çok konuda eğitici videolar bulunmakta. Bu sayfa sayesinde Tarımla ilgili pek çok bilgiyi görerek öğrenmemiz mümkün. Konular kategorilere ayrılarak da belli bir konuda araştırma yapan ziyaretçilere kolaylık sağlanmış.

UZMAN EKİP!

Etarım sitesi tarım konusundaki uzman kişiler tarafından hazırlanıyor. Bu da sitede yazılanlara güvenebilmemizi sağlıyor. Etarım sitesi tarımla ilgilenen bilgi almak isteyen kişilere hizmet etmeye yeni projelerle devam edecek. Etarım sitesinin gelecekte gerçekleştirmek üzere bir çok projesi var. Şimdilik bu projeler açıklanmıyor çünkü açıklandığı taktirde aynı alanda yayın yapan web siteleri bu projeleri hemen hayata geçiriyor. 

ETarım net’e gitmek için tıklayın! 

Bu yazı Tanıtım Yazısı kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.