Bir Dahi Bir Sanatçı; STEVE JOBS!

 

Steve Jobs Apple’ın kurucusu, kimilerine göre Microsoft’un kendisinden ilham aldığı kişi. Bu yazıda Steve Jobs’la ilgili enteresan ve keyifli bilgileri paylaşacağım ama öncelikle söylemem gereken bir şey var Steve Jobs’un başarısının sırrı… Steve Jobs hem mühendislik anlamında çok yetenekliydi hem de tasarım, görsellik alanında da çok başarılıydı bu ikisinin üzerine de pazarlama yeteneğini ekleyin işte size dünyaya damgasını vurmuş bir iş adamı! Steve Jobs‘un geliştirdiği Apple sıradan bir teknoloji markası değil artık, bir tutku ve bir moda eşyası, Apple çok sayıda hayrana ve fana sahip takım tutar gibi Apple’ı destekleyen büyük bir kitle var bu da Steve Jobs’un başarısı olsa gerek.

    STEVE JOBS KİMDİR?

Steve Jobs Apple’ın kurucu ortağı ve CEO’suydu,  Steve Jobs başarılı bir lider olsa da yönetim kurulundaki anlaşmazlıktan dolayı kendi kurduğu şirketin yönetim kurulu başkanlığından uzaklaştırılıyor Jobs bu anısını anlatırken tebessüm ediyor… Steve Jobs Apple’dan ayrıldıktan sonra Pixar animasyon stüdyolarında çalışmalarına devam ediyor ve bu sırada evleneceği kadınla tanışıyor Jobs bu bakımdan Apple’dan uzaklaştırılmasını kendisi için bir şans olarak kabul ediyor. Steve Jobs uzunca bir süre sağlık sorunları yaşıyor, ve 5 Ekim 2011′de vefat ediyor. Steve Jobs tasarıma verdiği önemle çalışmalarıyla teknoloji severler arasında büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır.  Ölümü bütün dünyada hüzünle karşılanmış ve Steve Jobs’un hayatını düşüncelerini çalışma prensiplerini anlatan eserler verilmiştir.

       AÇ KALIN BUDALA KALIN!

Büyütmek İçin Resmi Tıklayınız

Steve Jobs’un gençlere verdiği öğütlerin en başında yer alır sürekli bilgiye öğrenmeye aç olmamızı, kendimizi tamamen bilgili kabul etmek yerine budala olduğumuzu düşünerek daha çok öğrenmeye kendimizi teşvik etmemiz gerektiğini söyler.

                                            STEVE JOBSUN TARİHİ KONUŞMASI

Steve Jobs bu tarihi konuşmasında hayatını anlatıyor ve gençlere tavsiyelerini sunuyor, motive edici ve fadalı bir konuşma. Yeteneğimiz olan işleri yapmayı, kendine olan inancı kaybetmemeyi öneriyor. Bu konuşmayı aşağıdaki videodan altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

           STEVE JOBS KARİKATÜRLERİ

TÜRKÇESİ: Selam Bill Gates, tahmin et bakalım nereden arıyorum. (Steve Jobs İBulut’un üzerinde)

Steve Jobs vs Bill Gates, teknoloji severler sık sık bu ikilinin hangisinin daha başarılı olduğu konusunda tartışılır net bir sonuca bağlanamamıştır.

Steve Jobs’un simgesi haline gelmiş Siyah Kazağı, Steve Jobs kendine özgü tarzı ile beğeni topluyor.(Akif Ulutaş)

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.