Sosyal Medya Komedisi; Sosyal Medya Eleştirisi!

Sosyal Medya ile ilgili yorum yapmayan, fikir beyan etmeyeni dövüyorlarmış ben de tırstım ve bu yazıyı yazdım. Öncelikle fikrimi beyan edeyim Sosyal Medya yeni bir şey değil, toplumsal durumlarda katkısı olabilir ama her şey değil ayrıca çok da sosyal değil. Yazı tamamen mizah amaçlı olacağı için sosyal medyayı etkin kullanın yoksa asosyal olursunuz dememi beklemeyin. Yazının devamında ünlü kişilerin de sosyal medya ile ilgili sözlerine yer vereceğim.

SOSYAL MEDYA’DA FENOMEN OLMA ÇABASI

Popüler olmak eskiden beri insanların içinde olan bir arzuydu  bu arzu Sosyal Medya kavramı yaygınlaşınca da kolayca internete bağlı bir bilgisayarla popüler olmaya dönüştü tabii bu benim görüşüm. Takipçi satın almalar, karşılıklı takipleşme anlaşmaları derken bir hırsa yarışa dönüştü, çok büyük firmalar bile twitter hesabındaki takipçi sayısını arttırmak için olmadık yöntemlere giriştiler daha mı saygın oldular? Hayır, tam tersi “noluuur bizi beğenin takip edin” den öte gidemediler.

         

SOSYAL MEDYA’DA  FENOMEN OLMA ÇABASINDAKİ BİRİ NASIL ANLAŞILIR?


*Her an her yerde paylaşımda bulunur.

*Takipçileri ile bir siyasetçinin seçmeni ile ilgilendiği gibi ilgilenir

*Beğeni sayılarını takipçi sayılarını sürekli karşılaştırır, kıskançlık krizine girer.

*Yaptığı ufak şeyleri bile abartarak yazar, İngiliz Kraliyet ailesindenmiş gibi davranır.

*Ya fotoğrafçı ya manken ya felsefecidir hiç biri olmadı psikolojik bir hastalığı vardır paylaştığı resimlerle bunu pekiştirmezse olmaz.

SOSYAL MEDYA HAKKINDA NE DEDİLER?

*Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona paylaşması için komik söz verme ona espri üretebilmeyi öğret Konfüçyüs

*Bir yerde olduk olmadık kişiler popüler oluyorsa o yerde güneş batıyor demektir Konfüçyüs

*Myspaces vardı msn vardı onların neyini beğenmediniz !!1bir  Bill Gates

*Senin sosyal medya hesabın olabilir yüzlerce takipçin olabilir ama benim hepsinin arasına dalıp pataklayacak kadar yeteneğim var Bruce Lee

*Bir daha adıma sahte hesap açtığını görem… (Bütün Ünlü Kişiler)

*Sosyal Medya kavramını bulan ilk kişi isviçrede balıkçılık yaparak yaşamını geçirmektedir boş vakitlerinde keman çalar ayrıca sıkı bir Manchester United taraftarıdır  Ertem Şener

*Sosyal Medyayı sevenin twitter’ı olmalı  Friedrich Nietzsche

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.