Sosyal İmleme Siteleri Mercek Altında!

Sosyal İmleme siteleri ister yer imlerinize her yerden ulaşabilmek için olsun, ister beğendiğiniz siteleri paylaşmak için olsun, ister blogunuzu tanıtmak için olsun internet dünyasında önemli bir yer tutuyor. Biz de internet dünyası için önemli olan bu sosyal imleme siteleri mercek altına alacağız, siz de bu yazımıza göz atarak hem yer imlerine farklı bir bakış kazanma hem de blogunuzu tanıtma imkanı bulabilirsiniz.

TWİTTER

Bildiğiniz gibi Twitter en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri bunun yanı sıra beğendiğiniz siteleri paylaşmanız için de güzel bir araç. Twitter’da faydalı ilgi çekici siteler paylaşarak takipçinizi arttırabilirsiniz. İsterseniz blogunuzuna yazdığınız son yazıları duyuruları da twitter’dan yayınlayabilirsiniz. Tabii tanıtımınızı yaparak kullanıcıları sıkmamaya dikkat etmelisiniz. Blogunuz için bir twitter hesabı açıp yönetmek blogunuza pek çok açıdan(seo, ziyaretçi artışı) katkı sağlayacaktır.

REDDİT

Reddit’te kullanıcıların oylarıyla günün popüler siteleri bir anlamda “internet gündemi” belirleniyor. İsterseniz siz de kendi beğendiğiniz siteleri blogunuzun adresini burada paylaşabilirsiniz. Tabii burada kullanıcı oyları ile sayfalar öne çıktığı için paylaştığınız içeriğin beğenilmesi gerekli. Reddit’in dezavantajına gelecek olursak, site türkçeleştirilmiş olsa dahi genel profil ingilizce konuşuyor. Dolayısı ile oy alabilmek için paylaştığınız içeriğin de ingilizce olması gerekli.

PİNTEREST

İngilizce ilgi ve toplu iğne sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor Pinterest… Pinterest görselliğe önem veren, bunu başarılı şekilde uygulayan bir site. Beğendiğiniz adresleri pin ediyorsunuz yani panonuza iğneliyorsunuz dilerseniz birden fazla pano oluşturabiliyorsunuz panolarınızı içeriklerine göre sınıflandırabilirsiniz. Pinterest yeni ve yaratıcı web siteleri keşfetmek ve paylaşmak için güzel bir araç.

STUMBLEUPON

Stumbleupon sitenizin dili fark etmeden, -bence- diğer sosyal imleme sitelerine göre en çok ziyaretçi gönderen sitedir. Stumbleupon kullanımı dünya genelinde oldukça yaygın çünkü stumbleupon keyifli bir araç. Tarayıcınıza sitenin verdiği bir butonu ekliyorsunuz ve bu butona tıkladığınızda -daha önce belirtmiş olduğunuz ilgi alanlarına göre- size rastgele bir web sitesi açıyor. Böylece pek çok yeni siteyi kolayca keşfedebiliyorsunuz. Ayrıca nette gezerken beğendiğiniz siteleri stumbleuponla imleyerek yer imlerinize dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz başka kişilerle de paylaşabilirsiniz.

DELİCİOUS

Delicious sosyal imleme konusunda oldukça başarılı ve popüler bir web sitesidir. Yeni siteler keşfetmenize yardımcı olur ayrıca yer imlerinizi burada tutarak istediğiniz yerden yer imlerinize erişebilirsiniz. -bence-  maalesef Delicious ülkemizde pek yaygın olmadığı için türkçe içerikli paylaşımlar fazla ilgi görmemekte.

 

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.