Seo Yapılandırma Servisi

Sosyal medyada Facebook beğenileriniz ve Twitter’ da sitenizin paylaşımlarını da dikkate alarak bir seo puanı çıkaran web site grader, sitenizde eksik olan kısımları kırmızı ünlem ile bilginize sunmaktadır. Böylelikle pek çok eksiği tamamlamış olabilirsiniz.

Majestic seo ile ortaklaşa sonuçlar sunan Web seo her ne kadar bir çok detayı ücretli olarak sunsa da, ücretsiz site analizi ile kaliteli bir araç olarak listemizde yer almaktadır. DHCP, “Dynamic Host Configuration Protocol” sözcüklerinin ba§harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe’ de Devingen protokolü olarak karşılanabilir.

DHCP, Internet Engineering Task Force (IETF) (İnternet Mühendisliği Görev Gücü) adındaki, internet’ te kullanılan protokolleri belirleyen kuruluşa bağlı Dynamic Host Configuration Working Group (Devingen Bilgisayar Yapılandırma Grubu) tarafından yaratılmıştır.

Bu protokolde, bir ağdaki adres yapılandırması otomatik olarak gerçekleştirilir. Şimdi bunu biraz yakından inceleyelim.

Protokollerin en önemli sorunlarından biri, ağdaki her aygıta geçerli bir IP numarası vermektir. TCP/IP kullanan bir ağda IP numarası verilirken aşağıdaki koşulların olması gerekir.

İlginizi Çekebilir!

  1. WordPress Eklentileri
Bu yazı Tanıtım Yazısı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.