Blogunuzdan Para Kazanın; Satış Ortaklığı Nedir? 1/2

Blogunuzdan para kazanmak için pek çok reklam seçeneği var, biz belki de en çok gelir elde edebileceğiniz yöntemlerden biri olan, satış ortaklığı İngilizce tabiri ile affiliate marketing kavramını inceleyeceğiz. Hemen tanımını yapalım satış Ortaklığı veya affiliate marketing, blogunuzda web sitenizde, veya sosyal medyada bir ürünü tanıtarak, o ürünün satışının yapılmasını sağladığınızda komisyon almanızdır. Satış ortaklığı sisteminde üye başına, satın alma başına veya satın alınan ürünün fiyatının belli bir  oranı şeklinde ödeme seçenekleri mevcuttur. Satış ortaklığını daha detaylı inceleyerek, ve satış ortaklığında başarılı olma ip uçlarına değineceğiz, ayrıca satış ortaklığına başlayabileceğiniz siteler için öneride de bulunacağız.

SATIŞ ORTAKLIĞINDA BAŞARILI OLMA İP UÇLARI

Satış ortaklığı blogunuzdan para kazanmanın, en etkili yollarından biri ama satış ortaklığı ile para kazanmadan önce satış ortaklığında başarılı olmak için aşağıdaki öneriler listesinde bir göz atmanızda fayda var.

1) Tekil Bir Niş Bulun

satış ortaklığı nedir

          Niş kavramını hemen açıklayalım, niş kavramı yayıncılık anlamında bir mecranın tek bir alanda yayın yapmasıdır örneğin bu blogda hem mizah, hem tasarım örneklerine, hem de internetle ilgili yazılara yer verilmesi bu blogu niş olmaktan çıkarıyor, eğer sadece karikatür üzerine bir blog olsaydı niş bir mecra olurdu.

       Satış ortaklığı yapacağınız sitenin veya blogun tek bir içeriğe sahip olması yani niş olması size avantaj sağlar örneğin teknoloji ile ilgili bir blogunuz varsa teknolojik ürünlerini tanıtmanız, satışını yapmanız kolaylaşır. Tanıtımını yaptığınız ürünün içeriğinizle uyumlu olması önem taşıyor.

2) Arama Motorlarından Faydalanın

satış ortaklığı nedirSatış ortaklığı yapmak için hazırladığınız bir içeriğin seo(arama motoru optimizasyonu) olmasına dikkat ederseniz, arama motorlarından gelen ziyaretçilerle satış potansiyelinizi arttırabilirsiniz.  Google Adwords sistemini inceleyerek ürünlerinizi bu şekilde de tanıtabilirsiniz fakat bu ücretsiz bir yöntem değil, bu şekilde tanıtım yapmak için belli bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız.

3)Ürününüzü ve Hitap Ettiğiniz Kitleyi Bilin

satış ortaklığıBlogunuzda herhangi bir istatistik servisini kullanıyorsanız, blogunuza gelen ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeler kullanarak blogunuza ulaştıklarını görüyorsunuzdur. Bunları ve istatistik servisinizin ziyaretçi demografisi ile ilgili bilgileri değerlendirerek hedef kitlenize uygun ürünleri seçebilirsiniz.

SATIŞ ORTAKLIĞINA NASIL BAŞLAYABİLİRİM?

Satış ortaklığı konusunda ülkemizin en başarılı ve en çok kazandıran firmalarından olan adtriplexi, hemen aşağıdaki butonu tıklayarak deneyebilirsiniz.

adtriplex.com

Bu yazı AUad kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.