2 Dakikada Sanal Dünya Turu Devam Ediyor!

Sanal dünya turu devam ediyor! Blogumuzda önceki yazılardan birinde değişik ülkeleri sadece 2 dakika’da tanıyabileceğiniz bir çalışma hazırlamıştık. Bu yazı oldukça beğeninizi topladı ben de bu yazıya devam etmeye karar verdim. Zaten önceki yazıda kısıtlı sayıda ülkeyi işleyebilmiştik, şimdi ise yeni ülkeleri tanıyacağız. Sadece 2 dakikada bir ülkenin kültürü, tarihi, önemli kişileri, kutladıkları günler gibi o ülke için önemli olan kavramlar hakkında bilgi edineceksiniz. Eğer o ülke hakkında daha önceden bilgi sahibiyseniz de daha önceden bildiğiniz detayları aramak eğlenceli olacaktır. Bu yazıda Rusya, Meksika ve İtalya‘yı mercek altına alıyoruz!

RUSYA HAKKINDA HER ŞEY; SANAL DÜNYA TURU

Videoda Rusya insanının özelliklerine sık sık değinilmiş. Videoya göre Rusya eğlenmeyi seven, aynı zamanda cesur insanların ülkesi. Buzlu suya dalanlar, binanın tepesinden atlayanlar videoda azımsanacak sayıda değiller. Tabii alkolün de sık sık tüketilmesi atlanmamış ve Rusya’nın ikliminin ne kadar soğuk olduğundan bahsedilmiş.

MEKSİKA HAKKINDA HER ŞEY; SANAL DÜNYA TURU

Meksika deyince dev şapkalardan bahsetmemek olmaz. Meksikalılar da bıyık bırakmayı seven milletlerden, eğlenmeyi de iyi biliyorlar doğrusu çeşitli karnavallar festivaller hiç eksik olmuyor. Dans etmek de oldukça sevilen bir eğlence biçimi Meksika’da. Meksika’nın meşhur Meksika Sınırı da Meksika denilince ilk akla gelenlerden. Videoda bu ülke ile ilgili pek çok detay başarı ile işlenmiş.

İTALYA HAKKINDA HER ŞEY SANAL DÜNYA TURU

Videoda İtalya ile ilgili pek çok detaya yer verilmiş, İtalya’da da Dans oldukça popüler tabii İtalyanlar zaman zaman agresif olabiliyor. İtalya mutfağıyla da dünyada adından söz ettiren ülkelerden pizza denince akla gelen ilk ülke ayrıca spagetti gibi bir lezzet de bu ülkeye ait. Moda severler için de İtalya oldukça önemlidir İtalya moda konusunda saygın bir yere sahip. İtalya Pisa Kulesi, Venedik gibi tüm dünyanın ilgisini çeken merkezlere sahip. Ayrıca İtalya Milli Futbol takımı da oldukça başarılı sonuçlara imza attı. İtalya zaman zaman sel baskınları ile mücadele etmek durumunda kalıyor.

İSPANYA HAKKINDA HER ŞEY; SANAL DÜNYA TURU

İspanya denilince elbette akla gelen ilk şeylerden biri de boğa güreşi, video da bu atlanmamış, boğa güreşlerine matadorların talihsizliklerine yer verilmiş.  Dans da İspanya için önemli olan kültürel ögelerden, gitar İspanya’da çok seviliyor. Zaman zaman dünyanın tepkisini çeken domates festivali de İspanya’da düzenleniyor.İspanyol mutfağı da dünyanın ilgisini çeken yemekler barındırıyor. Bunların dışında İspanya futbol konusunda başarılı bir ülke.

Bu yazı Genel, İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.