Ramazan Karikatürleri ve Ramazana Dair Her Şey!

Blogumuz tüm okuyucuları için Ramazan Özel Yazısı hazırladı, Ramazan ve Oruç hakkında bilgiler ve bilinmesi gerekenlerin yanı sıra Ramazan Temasına sahip pide kokulu bir birinden güzel karikatürler paylaşacağız. Ramazan Özel uygulamasına geçen YouTube’da şöyle bir göz atacağız yazının girişinde gaza gelip onu da yazacağım bunu da diyebiliyorum devamında doldurmak zor oluyor ama yine her zaman olduğu gibi dolu dolu ve keyifli bir içerik sizleri bekliyor olacak. Huzurlu ve güzel bir Ramazan geçirmenize katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmış bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.  Yazımıza başlayalım o zaman;

RAMAZANDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

+Sahurda çok tuzlu ve yağlı  yemekten kaçının, bol sıvı tüketin(suyun yerini çay soda vb alamaz)  sahura mutlaka kalkın üşenmeyin gece yiyip yatmak demek daha uzun süre aç kalmak demek.

+İftar’da -her ne kadar zor olsa da- birden çok hızlı yemeye çalışmayın, mideniz zorlanacak ve sizi rahatsız edecektir yedikten sonra direkt yatmak uzanmak da rahatsız eder, oturmalı veya yürüyüş yapmalısınız.

+Mümkünse sıvı kaybetmeyin, terlemeyin acil olmayan işlerinizi iftardan sonraya erteleyin.

+İftarda tatlı olarak sütlü tatlıları tercih etmenizi öneririm.

Not: Şahsi tavsiyelerdir uyup uymamak okuyucunun sorumluluğundadır.

                                               RAMAZAN KARİKATÜRLERİ

Bir Birinden Eğlenceli ve Komik Ramazan Karikatürleri ne bir  göz atalım;

Davulcunun fazla kibarı iyi değilmiş sanırım.

Mizahımızın en önemli kişilerinden biri olan Nasreddin Hocamızı saygı ile anıyoruz fıkraları nesilden nesile gülücüklerle aktarılıyor.

Bazen insanlar sahne heyecanı yaşar bunu davulcu da yaşayabilirmiş demek ki . Umarım başarılı olur.

Darısı biz insanların başına…Ramazan’da kalp kırmamaya inatlaşmamaya dikkat etmeliyiz.

Arkadaki adam haklı bence, bazı hocalar gerçekten çok hızlı namaz kıldırıyorlar, önceki senelerde biri rekor kırmıştı hatta.

Balıklarda neler orucu bozar bozmaz tartışmasına dahil olmuşlar.

                          YOUTUBE’UN ÖZEL RAMAZAN UYGULAMASI

You Tube Ramazanda Müslümanların oldukça hoşuna gidecek bir projeye imza attı bu proje sayesinde youtube.com/user/MakkahLive adresini tıklayan herkes Mekke’den canlı yayını izleyebilecek. Yorumlara bakıldığında oldukça beğenildiği görülüyor izleyiciler “thanks youtube” “thanks google” diyerek teşekkür mesajlarını iletmişler.

                                               RAMAZAN DAYAĞI

Bugünlerde internette en çok konuşulan konulardan biri de bu… Ramazan’da oruç tutmadığı için ilk dayak yiyen insan nereden çıkacak?  2012 Ramazan Dayağı Piyangosu Tam bir kara mizah örneği Umarım bu Ramazan piyango kimseye çıkmaz, kavgasız gürültüsüz huzur dolu bir Ramazan dileklerimle.(Akif Ulutaş)

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.