Nostaljik Mizah; Pokemon Karikatürleri

Pokemonlar dönemine damga vuran bir çizgi filmdi. Pokemonlar cipslerde oyuncaklarda kıyafetlerde akla gelebilecek her yerdeydiler. Pokemonlar halen 90′lı yıllara dair özlenen şeyler arasındadır. Bu yazıda pokemon karikatürlerini bir araya getireceğiz. Pokemon sevenlerin bu pokemon karikatürlerini oldukça beğeneceğini umuyoruz.

POKEMON KARİKATÜRLERİ

Pikaçu popüler bilgisayar oyunu GTA’da yer alırsa… Sonuç pek de iyi değil gibi.

 Harika bir poketopunun içinde yer alan mutlu pokemonlar… Pikaçu poketopunun içine girmeyi pek sevmediği için poketopunun dışında resmedilmiş.

 

Tırtıla benzeyen çimen pokemonu Caterpie’nin gerçek hayattaki karşılığı.

Bu karikatürde ise Pokemonlarda yaşanan bir mantıksızlığa değinilmiş. Ash’in pokemonlarından biri olan Bulbasaur dev bir yılanı sadece yaprak kullanarak alt edebiliyor.

Her pokemonun bir cinsi vardı ve pokemonların bu cinse göre çeşitli avantajları ve dezavantajları söz konusuydu. Soldan sağa elektrik pokemonu Pikachu, ateş pokemonu Charizard, su pokemonu Blastoise, çimen pokemonu Venusar.

Pokedex’in elektronik olmayan versiyonu. Pokedex bir cep bilgisayarı şeklinde olurdu ve Pokemonlarla ilgili çeşitli bilgiler verirdi.

Karikatürde “Eğer dünya barışı ya da Pokemon dünyasında yaşamak arasında bir seçim yapmak zorunda kalsan hangilerini seçerdin” Pokemon çizgi filminde de Ash başlangıçta bir pokemon seçiyordu.

Ateş pokemonu Charmender’ın görseli kullanarak hazırlanmış yaratıcı bir çakmak.

“Üzgünüm tipim değilsin”

Pokemonlar türleri nedeniyle anlaşamayacaklarını düşünüyorlar. Charmender ateş Squirtle ise su Pokemonuydu.

Pokemonlar çeşitli kriterlere göre kendilerinin üst versiyonlarına dönüşebiliyorlardı. Bu karikatürde ise pokemonlar bu kriterleri gerçekleştirmek yerine kısa yoldan gelişmeyi tercih ediyorlar.

Bu karikatürde ise Umbreon’la ilgili bir kelime esprisi yapılmış.

“Ders Alındı: Kötü amaçlarına ulaşmak için sayısız sayıda başarısız plana imza attılar fakat denemeyi asla bırakmadılar”

Bu karikatür ise daima Ash ve arkadaşlarına zarar vermeye çalışan Pikaçu’yu ele geçirmek için türlü türlü planlar yapıp her defasında başarısız olan Roket Takımı’na değinmiş.

Bu karikatürde ise Roket Takımı’nın efsanevi konuşmalar yaptığını fakat yaptıkları mücadelenin Pikaçu’yu yakalamak için olmasındaki tezata değinilmiş.

“Ayılara şeker atmayın, ayılar büyümeye başlıyor ve sonra kimse onları durduramıyor”

Ayılar da tıpkı pokemonlar gibi evrim geçirebiliyor olmalı.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.