Mizah Molası; Düşündürücü ve Güldürücü Karikatürler

Solda, aşktan sorumlu arkadaş ne yaparsa yapsın, zayıf arkadaşa aşk oku denk getiremiyor, işte böylesine mühim, böylesine komik konuları tartışacağız. Teknoloji ve mizah ağırlıklı ilerliyoruz genelde büyük bir ihtimalle böyle de sürecek.Görselleri özenle ve psikopat inadı ile seçtiğimi de hemen belirteyim. Çok güzel kelime oyunlu karikatürler yapan bir site buldum onu daha sonra ayrıca işlemeyi düşünüyorum.

 

1)Evde İphone 4s Yapma Rehberi

Akifulutas Blog olarak hiçbir hizmet ve fedakarlıktan kaçınmıyoruz, iphone’unuzun sürümünü evde yükseltmenize olanak sağlıyoruz. Sizler için yüksek teknoloji ile ürettiğimiz “S” yazılı kartonu makasla kesip yüksek teknolojili makas ve yapıştırıcı ile arkaya yapıştırıyorsunuz şekilde olduğu gibi.  Gelsin size özenenler gitsin maddi kaygılı dostlar. Bu yazı tam bir ‘Adını Feriha Koydum’ temasına sahip oldu, kendimi tebrik ediyorum.

2) Nostalji Yapıyoruz

Öncelikle bu oyunu net hatırlıyorum onu söyleyeyim, çok sade ve şık bir oyundu bence  bu. Adı ‘skifree’ isteyen araştırıp hala oynayabilir internette mevcuttur yine diye düşünüyorum. Eski yıllara ait bir obje oyun insan ismi verilip bunu hatırlayan yaşlıdır bunu hatırlamayan İzzet Altınmeşe’nin benidir tarzı esprilerden biri ama insanı geçmişe götürüyor işte ne yaparsın.

3)Farklı İnsanın Farkı

Bazen insan o kadar inatla ve hırsla çabalar ki düşmanı dahi, saygı duyar, takdir eder. Bu karikatür onu anlatıyor aslında, tabii kırbaçtan dolayı olayı başka yönlere çekip espri yapanlar olacak bişey diyemeyiz onlar da bizim insanımız bağrımıza basmalıyız. Bir de karikatürün yazısız olması ciddi bir avantaj dil sorunu olmadan tüm dünyanın kullanımına bakışına açık.

4)Yaş Değiştikçe İstekler de Değişiyor

Mesaj veren, güldürürken düşündüren bir görsel bu, yaşlar değiştikçe istekler de değişiyor hatta tam tersine dönüyor 180 derece çark ediyor, Allah herkese olumlu yönde değiştirsin diyelim ve görseli yorumlamaya devam edelim, hazırlayan kişiye hayran kaldım 3 tane bir birine benzeyen logoyu çok güzel mesaj vererek birleştirmiş, ince görmüş.

5)Sert Açıklamalar Bunlar

Tom Stoppard modern sanatın sadece yaratıcılık içerdiğini ve beceriksiz insanların da yapabileceğini söylüyor kendi iddiası bişey diyemeyiz ama tamamen haksız demek de doğru olmaz kanımca. Bazı eserler gerçekten beceriye sahip olmadan icra ediliyor, hoş ünlü bir sanat eserini eleştirmek tabu ya neyse.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.