Sade ve Yaratıcı; Minimalist Logo Tasarımları

Bir birinden ilginç ve yaratıcı tasarım örnekleri bularak ve bunları sizlerle esprili bir dille paylaşma etkinliğimize devam ediyoruz. Sadelikle tasarlanmış logoları inceleyeceğim.Bu yazının diğer yazılardan biraz farklı bir niteliği olacak, bu yazıyı hazırlayan kişi zaten minimalist! Dolayısı ile görseller çok daha güzel bir şekilde yorumlanacak. Serdar Ortaç’ın bundan sonra kaliteli şarkı yapacağım demesi gibi oldu bu açıklama ama neyse.Yazının ilerleyen kısımlarında neden biraz geç kaldığımı da ifade edeceğim.

1)Uçun Kuşlar Uçun Doğduğum Yere Tasarımı

Kuş

Artık logoları en büyük hali ile koyuyorum, neden yapıyorum bunu, ben manyak mıyım? Hayır böyle güzel ve ilham verici tasarımları daha rahat görüp yorumlayabilelim diye. Bir de karmakarışık tasarımlar yapan yazıyı görseli çorba yapan logo tasarımcılarına yanıt olsun diye. Minimalizmin bu yönünü çok seviyorum, ufak bir çizgi vurucu bir detay bitriyor işi hem sade hem şık, gerçi sadelik şıklıktır ya neyse. Yukarıdaki “B” harfine odaklanmalıyız.

2)İkizler için Tasarım

İkizler

Ben ilk başta bulamadım ondan dolayı hemen belirteyim buradaki “N” harfi yan yatmış 2 şeklinde ve yazı da İnglilizce ikizler diyor. Bu logonun dezavantajı da kolay anlaşılamaması , en azından ben kolay anlayamadım. Renkleri sade seçmişler hangi firmayı temsil ediyor bilemiyorum ama ciddi bir firmanın olabilir, eğlence sektöründe çalışıyorlarsa yanlış renk seçimi yapmışlar.

3)İçki Nedir Bilmezdim Şimdi bir Ayyaş Oldum Logosu

Şarap Arayıcı

Böylesine zararlı bir şeyin logosunu bloguma koydum ya kendime diyecek söz bulamıyorum. Bloga şarap şişesi koyulur mu hiç bira olsa neyse, (Alkol sağlığa zararlıdır) Uyarımızı yapıp gençleri bilgilendirdikten sonra logoya gelelim(nihayet) renk seçimi çok başarılı yeşilin harika bir tonunu kullanmışlar ve hem gözlük -araştırırız demek istiyor, evet aynştayn benim- hem de şarap şişeleri var. Bence bu logo olmuş, oynayalım uğurcum.

 4) Yürümek Zayıflatıyormuş Logosu

Yürümek

 

Bu yazıyı hazırlarken en çok beğendiğim logolardan biriydi bu “A” harfi ile bu kadar mı güzel oynanır bu kadar mı güzel yürüme efekti verilir. Rengi de güzel seçip tonlamasını da başarılı bir şekilde yapmışlar. Her tasarımcıya böyle sade ve başarılı logolar yapmak nasip olur inşallah.

5)Bowling Sever Tasarım

“B ” harfi ile oynayarak sade ve hoş bir tasarım yapılmış. Bowling keyifli bir oyundur siyah beyaz renklerin seçilmesi ne derece doğru tartışılır. Şöyle açık ve canlı bir renk olsaydı logoyu beğenme oranımız artabilirdi şimdi ki haliyle de fena sayılmaz.

Bu Yazıya Benzer Diğer Yazılarım

İlginç Tasarımlar; Harika Peçetelik Örnekleri

Yazlık Tasarımlar; Meyve Logoları

Restoran Logoları; Lezzetli Logolar

Yazarın Notu: Normalde günde bir yazı yazıyorum fakat, çok ciddi yorulduğum için yeni yazı eklemekte biraz geç kaldım, kusura bakmayınız. Ciddi yorulmak kavramını açmak gerekirse yatağa uzandığımda uyuyacak kadar bile enerjim kalmamıştı.

Akif Ulutaş

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.