Bir Birinden İlginç ve Yaratıcı Legolar

Blogumuz değişik konuları incelemeye devam ediyor. Hepimiz için bir şeyler ifade eden legoları mercek altına alacağız. Legolarla ilgili görselleri sizlerle paylaşacağız. Solda Mario’nun legolardan yapılmış halini görüyorsunuz legoların bir özelliği de bu aslında, hayal gücünüzü kullanmaya imkan veriyor, istediğinizde çok harika tasarımlara imza atıyorsunuz, bir bakıma içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkarıyorsunuz!

BİR BİRİNDEN İLGİNÇ LEGO TASARIMLARI

Basit bir oyuncak olarak görülebilir legolar, fakat istenildiğinde harika çalışmalara imza atılabileceğini belirtmiştim, bir göz atalım ;

Lego inanların gezdiği legodan yapılmış bir müze yapılabilir, fena sayılmaz bence.

En ilginç ve başarılı olanlardan biri, Son Akşam Yemeği’nin  legolardan yapılmış hali, açıklama dahi yapmadan bu resme bakınca akla direkt Son Akşam Yemeği’nin gelmesi bile tasarım açısından ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor, oldukça emek harcanmış olmalı.

Bu da legolarla yapılabilecek ilginç şeylerden biri. Legolardan Çello yapımı, oldukça benzemiş uzaktan bakınca gerçeğinden ayırt etmek de zorlanılabilir. Müzikseverlerin hoşuna gidecek bir çalışma olmuş.

Legolarla yapılabilecek ilginç bir çalışma daha… Legolarla  Kaptan Jack Sparrow yapılmış, oldukça başarılı, bakar bakmaz anlaşılabiliyor bence.

Bu harika logo çalışması da Star Wars tutkunları için gelsin lego ile ilgilenenler yaratıcılıkta ve çalışmakta sınır tanımıyor. Saatlerce belki günlerce süren bir emek fakat ortaya çıkan bir şah eser hepsini unutturuyor olmalı.

Şu ana kadar olan lego çalışmalarından belki de en sade olanı bu ama yine de  hiç fena sayılmaz ayrıntılara dikkat eden sevimli bir çalışma olmuş, çok şirin olduğunu söylemek mümkün.

Başarılı bir lego çalışması olmuş, Blackberry’i lego ile yapmış arkadaş, neden o kadar büyük yaptığını anlayamadım, ama bayağı özenmiş tuşları tek tek yazmış. Blackberry alabileceği en ilginç şekli almış sanırım.

En sevimli lego örneğimiz bu sanırım gerçi daha zürafa var hemen karar vermeyin derim. Gerçeğine eş boyutta hazırlanmış lego sevimli bir köpeğe oldukça benzemiş. İyi bir ev aksesuarı olur bence bu lego çalışmasından.

Batman’ın gerçeğine eş boyutta, legolardan yapılmış bir Batman çalışması.  Çok uğraşılmış bence gayet benzemiş Batman’a tabii Batman hayranları da değerlendirmeli.

Daha zürafa var demiştik önceki legoları incelerken evet  legolardan yapılmış zürafa sizlerle. Gerçeğine eş boyutta yapılan bu çalışma şimdiye kadar incelediklerimizden  yapılması en zor lego çalışmalarından olmalı.

Bunları da Sevebilirsiniz;

İlginç Yaratıcı Dengeli Ev Aksesuarları

Geometrik Logolar

Minimalist Logo Tasarımları

ÖNERİ:İnternet Explorer Harika Yenilikler Yapıyor

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.