Müzik Dünyası Nereye Gidiyor?

Ne demiş ünlü bir Türk Düşünür; “Biz böyle duygulara alışkın değiliiiz” efendim biz de eskiden bu kadar kötü müziğe aşina değildik. Ülkemiz sınırları içersinde de değişik varyasonlarla görebiliyoruz, günlük ihtiyaçları şarkı sözü olarak kullanabiliyoruz “akşam eve gelirken süt alsana, yanına domates doğrasana” yine bizim insanımız görece diğer ülkelere oranla daha zeki Justin Bieberimiz, Lady Gaga’mız yok (henüz)

Günümüzde Şarkı Yapma Rehberi

Siz de şarkıcı olmak istiyorsunuz, ama olamıyormusunuz hiç sorun değil rehberimizi kullanın ve hit müzikleriniz olsun.

1)Kendinize güvenin daha önce müzik eğitminiz olmaması sesinizin kötü olması, şarkı sözü yazamamanız, gibi önemsiz detayları hiç düşünmeyin bile.

2)Şarkı sözlerinin anlamlı olmasına önem vermeyin, aklınıza ilk gelen sözleri kullanın, bu sözler sadece sizi ilgiliendiren önemsiz şeyler de olabilir yeter ki yazın.

3)Kendinden emin tavırlar çok önemli canlı yayında birilerini tokatlamanız ya da dışarda gezerken sağa sola saldırmanız sizi son derece başarılı bir sanatçı yapacaktır.

4)Albümünüz çıktığında polemik olayına ağırlık vermelisiniz, polemikten polemiğe koşmalısınız.

5) Şarkılarınızda bolca siren sesi,cam kırılma sesi,silah sesi gibi efektler kullanmanız size çok fayda sağlanacaktır ne kadar modern ne kadar teknolojiye aşina sanatçı diyeceklerdir.

6) (2. Madde de bu konuyla ilgili) Şarkı sözü aklınıza gelmezse aynı kelimeyi defalarca tekrarlamak, ya da bir anlamı olmayan yabancı cümleler de ekleyebilirsiniz.

 Bu rehberi doyasıya kullanabilir ünlülüğün tadını çıkarabilirsiniz, tabii beni de unutmazsanız sevinirim.

                  TARİH BUNU UNUTMAYACAK; JUSTİN BİEBER

Justin Bieber’ın sanatçı hatta idol olarak kabul edilmesi dünyanın geleceği ile endişeye sahip olmak için fazla fazla yeterli bir sebep. Beybi sözcüğü olmasa aç kalacak bu sanatçıların sanatçısı şarkılarında aşktan falan bahsediyor sanırım, bu insan aşk yaşıyorsa, aşık olmak yasaklanmalı bence.

Lady Gaga ise başlı başına incelenmesi gereken bir vaka bence, yorum yapmayı imkansız hale getiriyor, kelimeler kifayetsiz kalıyor. Pitbull isimli sanatçımız ise fabrikasyon müzik üretimi ile kulaklarımızın … eee şey pasını siliyor.

Yukarıda bahsettiğim şarkıcıların hepsini toplasan Aşık Mahsuni Şerif’in tırnağı olamaz.

Yazarın Notu: Kısa bir süre sonra karikatür için ayrı bir yer açacağım ve orada da konu ile ilgili hoşunuza gidebilecek paylaşımlar olacak. Beğenmeniz ümidi ile esen kalın (Akif Ulutaş)

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.