Gün Geçmiyor ki Kahkaha Atmayalım

“Düşündürürken güldüren, güldürürken koltuktan düşüren bir yazıya başlıyoruz” diye giriş yapmayı çok isterdim ama klişe olacağı için yapamadım, elim gitmedi. Gerçi yazı aşağı yukarı bu şekilde olacak. Beğendiğim ve beğeneceğinizi düşündüğüm görselleri sizlerle paylaşacağım,  tabii beğenmezseniz de yorum kısmından sövmek mümkün ama siz yine de sövmezseniz çok memnun olurum. Görseller daha önce bahsettiğim mizah harikasından alıntıdır.  Bu arada soldaki resim, filmler ve gerçeklerin hoş bir karşılaştırması olmuş, diğer görsellerde böyle ilginç şeyler olacak

Harry Potter nasıl bir eziyetti kabir azabıydı bizim kuşak için keşke hiç olmasaydı onun yüzünden bir nesil gözlerini bozup gözlük almaya çalıştı alnını çizdi vs… Bir de adamlar ışık kullanmıyor, kap karanlık çekiyorlar kaç parası söyleseydiniz biz harçlıklardan arttırır ışıkçı tutar evdeki florasanı falanda koparıp getirirdik, yaparız, bilirsiniz. Bir de harmony mi ne vardı, bilgiç bilgiç dolaşırdı saçma saçma sözler söylerdi anlamını bilmediğimiz, biri çıkıp da abi ya bu kız latince domates çorbası tarifi veriyorsa  demedi, diyemedi.

Sadece ders çalışmak vs ders çalışırken müzik dinlemek karşılaştırılması yapılmış, ne diyebiliriz ki çizer haklı okuyucularım , müzik insanı motive ediyor sizlere eye of the tiger önerebilirim iyi gaz verir, kavgaya gitmeden önce de dinleyebilirsiniz tabii ama şiddet hoş birşey değil cık cık cık.  Ferhat Güzel Günler Göreceğiz isimli şarkı da sınavdan önce iyi gider.

Gün geçmiyor ki yeni bir trollükle karşılaşmayalım sayın seyirciler, kızcağız ne güzel oturmuş kumda sen onun bikinisi ile oynuyorsun cık cık hiç hoş hareketler değil bunlar.  Kumsalda yapılabilecek daha güzel şeyler var plaj voleybolu oynayıp güneş çarpmasına davetiye çıkarmak gibi, bir de voleybol topu çarparsa kafaya iyi kombo olur açıkçası.

Kültür şoku nedir sorusunun direkt cevabı bu. Hintli arkadaş bakıyor herkes yastık atıyor o da ben de eğleneyim diyor,  benim neyim eksik diyor, şlaps diye atıyor çivili ‘yastığını’ tabii diğer arkadaşlar alışkın değiller kafalarına çivili yastı atılmasına afallıyorlar. Çizer de çok güzel çizmiş, bu yazıyı gülerek yazdım sayesinde.

Çeviri: Dünyada iki tür insan bulunur birincisi duşa işediğini söyleyenler ikincisi ise pis yalancılar!

Az önce bir televizyon çevirisi yaptım acayip derece de insan kendini iyi hissediyor, garip bir haz, ara sıra  denenmeli. Yurt dışında komedi de gerçekten iyiler, ama çok izlememek gerekiyor bir zaman sonra onlar gibi espri yapıyorsunuz kimse sizi anlamıyor, gerçi anlaması gerekli midir o da ayrı bir tartışmanın konusu. Bu arada adamın surat ifadesi tam uymuş esprisine, kendisini tebrik ediyorum.

Akif ULUTAŞ

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.