Kaliteli Kartvizit Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kartvizitler işlevsel araçlardır, iletişimi sağlar. Teknolojinin gelişmesiyle gerek kalmadığı dahi düşünülebilir fakat kartvizitler hala büyük bir kesim için önemini korumaktadır. Belirli unsurlara dikkat ederek başarılı bir kartvizite sahip olunabilir. İyi bir kartvizit müşterinin sizi tercih etmesini sağlayabilir bunun aksi de mümkündür. Bu yazıda başarılı kartvizit örneklerine de değineceğiz.

İYİ TASARIM YETMEZ!

       Kartvizit tasarımınız ne olursa olsun sonuçta bir kağıt çeşidine, plastiğe veya değişik bir materyale basılacak. Bu nedenle iyi bir tasarım, iyi bir baskı ile hazırlanmadıkça başarılı bir kartvizite sahip olmak mümkün değildir.

Kartvizit tasarımları evrensel değildir. En çok kullanılan kartvizit boyutunu tercih etmelisiniz. Özgün, farklı boyutlarda bir çalışma denerseniz müşteriniz cüzdanına sığmadığı ya da karışıklık yarattığı nedeniyle kartvizitinizi atabilir. İlk olasılıkta ise sıradanlaşma riski mevcut. Renklerin baskıda nasıl çıkacağı düşünülmelidir. Ekranda hoş gözüken bir tasarım kağıda basıldığında aynı izlenimi vermeyebilir.

Kartvizit tasarımı değişik materyallerle de yapılabilir.

Plastik kullanılarak bir kartvizit hazırlanabilir

Işığa tutulunca parlayan bir karton kullanılarak da kartvizit hazırlanabilir.

Şeffaf kartivizit çalışmaları da kullanılıyor.

Kartvizitinizi farklı yüzeylere basabilirsiniz.

 KARTVİZİT TASARIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kartvizit tasarımında dikkat edilmesi gerekenlere değinelim;

Hedef Kitle

Tasarımınızı çok beğenebilirsiniz fakat kartviziti alacak insanların beğenisi de en az sizinki kadar önemlidir. Hedef kitlenin nelerden hoşlanabileceği düşünülmelidir.

İletişim Bilgileriniz

İletişim bilgilerinize öncelikli olarak yer verin. Mümkün oldukça okunabilir olmalarını sağlayın. Kartvizitinizi alan kişi sizinle iletişim kurmak isteyebileceğini düşünün.

Markanızı İçersin

Kartvizitinizde markanızın logosu bulunsun ayrıca markanızın renkleri, yazı tipleri, felsefesi de yansıtılsın.

Sadelik

Tasarımda sadelik her zaman iyidir. Kartvizitin boyutu da düşünüldüğünde karmakarışık bir tasarım çok yanlış bir seçimdir.

Lüksten Kaçının

Kartvizitinizin çok şaşalı bir görünüme sahip olması müşterilerinizin firmanız hakkında yanlış izlenime kapılmasına neden olabilir.

İLGİNÇ KARTİVİZİTLER KULLANIN!

Bazı kartvizit tasarımcıları kartivizitlerin kağıttan veya kartondan olmasını istememiş ve oldukça farklı, yaratıcı ürünler oluşturmuşlar. Bu tasarımların müşterilerinizin ilgisini çekme ihtimali diğerlerine oranla çok daha fazla olsa da mali külfeti de düşünülmelidir.

İşte ilginç kartvizit örnekleri

Scrabble şeklinde yaratıcı bir çalışma.

Kibrit kutusu ve kartvizit

Büyüteç işlevine sahip bir kartvizit.

Bisiklet tamirinde kullanılabilen bir kartvizit

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.