Kafama Sıkar Giderim Yeni Versiyon

Aşırı yavaş internet bıktırdı ben de Ahmet Kaya’nın kafama sıkar giderim şarkısının tamamını internet kesintilerine uyarladım;

Artık Türk Telekomla duramam, bu akşam çıkar giderim,

Hesabım kalsın ay sonu faturama, adsl kablomu yıkar giderim

Sen zahmet etme teknik servisle, protesto yapmam twitterdan

Wi-fi min üzerinen ışınlanır giderim

Bozar mı sandın teknik aksaklıklar, worde atlar giderim

Usb gibi şarj aleti gibi patlar giderim

Kaybetsem bile bütün verilerimi üyelik sözleşmemi yırtar giderim

Sinsice olmaaz gidişim mail atar giderim

Facebook’umdan twitterımdan, bloğumdan cayar giderim

Ezdirmem sana kendimi dosyalarımı yakar giderim

Beddua etmem üzülme modemimi kırar giderim

Ezdirmem sana kendimi dosyalarımı yakar giderim(nakarat)

Beddua etmem üzülme modemimi kırar giderim

Sözler; Akif Kaya pardon Akif Ulutaş

Değişim var mı yok mu size bırakıyorum ama bir tane resim(evet resim) indirirken 3-4 dakika bekliyorsam ülkemizde internet adına pek gelişme olduğunu söylemek zor. Dial Up’ın gerisine gidiyoruz zaman zaman. Bir de çok iyi hizmet veriyormuş gibi olur olmaz şeylere sansür uygulanması olayı iyice trajikomik hale getiriyor. Gelin hele çok dertlendim çok.

 

 

Eğer Türkiye’de internet kullanıcısı iseniz 3 alternatifiniz var

1)Gözlerinize Kabir Azabı Çektirme Metodu

Sadece yazıları okuyacaksınız tarayıcıdan resimleri engelleyeceksiniz, gözlerininiz kanlanıncaya dek yazı okuyacaksınız, yazı okurken müzik dinleyemez, yazıda geçen resimlere vs bakamazsınız. Bu arada daha bitmedi internet kesilecek sık sık o zaman yazı da yok.

 

2)Sinirden Kanser Olma Metodu(En yaygını)

Sorumsuzluk örneği gösterip evinizi alırken, baz istasyonunun alt katına almazsanız veya tek kişi kullanacağınız internete 10 kişi içinmiş gibi paket seçip kullanmazsanız stresten sinirden deliye dönersiniz.

 

3)Gerçekten Kanserden Ölme Metodu

Olayı psikopatlık boyutuna vardırıp sağlık gelecek vs. her şeyi boş vereceksiniz(aslında başka bişiy gelmeli buraya) baz istasyonunun alt katında yanında bitişiğinde ev tutacaksınız internetiniz sanırım hızlı olabilir tabii garanti veremiyorum yine.

 

 

Sonuç; Umarım başta paylaştığım şarkı hislerimi yansıtmıştır, yazıyı politik  yerlere çekmeyiniz , tek amacım daha hızlı ve verimli internete teknik olanaklara sahip olabilmemizdir. İçi sıkılınca açıp 2 şarkı dinleyip içlenemiyorsak kendimize de kimseye de katkımız olamaz. İnternetimiz iyileştirilmelidir

Akif Ulutaş

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.