İpad Mizahı; İpad Biraz da Güldürsün!

İpad her entel için olmazsa olmaz bir araçtır. İpadle gazete ve kitap okunur, bilgi düzeyi arttırılır. Bu esprili girişten sonra yazımızın konusuna gelelim, bu yazıda ipadle ilgili espriler yapacağız peki bundaki amacımız ne? Tek bir amacımız var; Mizah Yapmak! Peki neden ipadi seçtik, ipade bir kastımız mı var? Tabii ki hayır. İpad bu aralar oldukça popüler seviliyor da, insanların hoşuna gideceğini düşündük bu nedenle böyle bir yazı hazırlamaya karar verdik. Umarım bu yazıda keyifle okuduğunuz bir yazı olacak.

İpad Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Elma logosu mutlaka belli edilmeli.
  • En kısa süreli boşlukta hemen açılmalı, bişiyler okunmalı.
  • Sosyal medyaya ileti gönderilirken ipad aracılığı ile gönderildiği belli edilmeli.
  • İçine bol miktarda müzik yüklenmeli, böylece müzik dinlemek bahanesiyle de ipadinizi kullanabilirsiniz.
  • Diğer tablet pc sahipleriyle mutlaka İpad’i karşılaştırın.

İpad’in Eksileri, Evet Evet Eksileri!

  • Kart okuyucu ve usb kullanılamıyor, siz de olduğu kadar kullanın, çok şey yüklemeyin içine aaa!
  • Aynı anda iki uygulama çalıştırılamıyor, siz de bu sorunu basit bir yolla aşabilirsiniz bir tane daha ipad alarak, ipadlerinizde birden fazla işlem yapabilirsiniz.
  • E-kitap okurken gözleri oldukça yoruyor, bu sorunda havuç yenerek aşılabilir ya da bir e kitap okuyucuya da ayrıca para vermelisiniz.
  • Bluetooth yok(kulaklık/klavye dışında kullanılamıyor) olsun bugün hangi cihazda, telefonda bluetooth var ki?
  • Flaş desteği yok, iyi yanından bakın en azından flaşla yapılmış reklamları görmeyeceksiniz (hayır pollyanna ile bir akrabalığım yok)

 BİR BİRİNDEN KOMİK İPAD KARİKATÜRLERİ!

iPad’in amacı dışında kullanımına güzel bir örnek olmuş ama siz yine de bu şekilde kullanmazsanız iPadiniz için daha iyi olur.

Mantıklı Görünüyor/ İphone’u İpad’e çevirme

İphonenuz var ama ipadiniz yoksa deneyebileceğiniz bir yöntem. Ama denemenizi pek de önerebileceğim söylenemez.

 Bu da iPad’in geleceğine yönelik bir tahmin. Karikatüre göre; Önce iphone’du sonra ipad oldu, ondan sonra da iBoard yani iTahta şeklinde piyasaya sürülecek. En son ise iHalı şeklini alacak. Esprili bir anlatım olsa da bu tahmini tasarımlar oldukça hoş bence.

The Simpsons filminin bencil yöneticisi Mr. Burns’ün ipad uygulamaları yansıtılmış. Daha yakından görmek için resmi tıklayabilirsiniz.

İphone/İpad/İödüyorum. Ailedeki bireyler Apple ürünlerini memnuniyetle gösterirken evin babası bu durumdan pek memnun değil, “ben ödüyorum” diyor.

Yazarın Notu; İpadle ilgili espirlere ve karikatürlere yer verdik, başta belirttiğimiz gibi tek amacımız mizah yapmak. Hiçbir marka ile ilintim yoktur.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.