İlginç Tasarımlar; Harika Peçetelik Örnekleri

 Gün geçmiyor ki bu blogda işe yaramaz saçma bilgiler paylaşmayalım. Bu sefer de hiçbir derdimiz yok gibi peçetelikleri inceledik ciddi ciddi araştırıp yazdık. Peçetelik diye bir kelime var mı yok mu emin değiliz ama onun için yazılmış bir yazı var. Umarım beğeneceğiniz güzel yaratıcı peçetelik örneklerini bulmuşuzdur.

Kale gibi sağlam bir peçetelik, evinize baskın yerseniz peçeteliğinize birşey olacak diye endişelenmenize hiç gerek yok açıkçası. Kalenin kenarlarında tuzluk ve karabiber var böylece hepsi bir arada olmuş, güzel olmuş. Burnumuzu silerken salatamızı tuzlayabilir çorbamıza karabiber atabiliriz daha ne olsun.

 Legolardan yapılmış bir peçetelikle karşı karşıyayız, sizi de geçmiş yıllarınıza götürdü mü bu peçetelik sevgili okuyucularım. Legolarımız vardı eskiden birer mimar edası ile kuleler yapardık, bir de legoya basmak diye bir şey var tarif edilemez bir acıdır, tüm legolarınızı çöpe atasınız gelir ama kıyamazsınız.

(Resim küçük göremiyorum diyorsanız resmi tıklayınız) Oldukça huzurlu gözüken bir peçetelik bu, otur yanına eski anılarını anlat, ağla peçeteliğe, bu peçeteliğe  peçete esprisi de yapılamaz ki çok klas ve sakin bir duruşu var, en azından bana öyle geldi. Mobilyası bol evlere güzel olur bence bir de antikalar varsa süper uyumlu olur.

Balerin olarak tabir edebileceğim bir peçetelik bu. Estetik ve hoş gözüküyor, feministler için tasarlanmış sanki, üstteki siyah kadın figürü çok hoş hazırlanmış. Bir de lunaparkta balerin vardı, kendi ekseni etrafında dönerdi çılgınca, güzel günlerdi. Gökten para ve çakmak yağmasına neden olan bir araçtı. Bir de bol miktarda mide bulantısına yol açardı.

Kırmızı peçeteleriniz varsa direkt bu peçeteliği tercih edin derim, anlamlı hoş ve ilgi çekici tasarlanmış. Bu peçeteliğin dezavantajı ise sadece kırmızı peçete kullanıldığında anlam kazanacak olması sanırım. Bu boğa neden beyaz peçeteye saldırıyor derler açıklamak için uğraşırsınız efenim aslında kırmızıydı da bitti de alamadım da elektrikler kesikti de… Gördüğünüz gibi okuyucularımızı düşünüyorum.

Kırmızı peçete ile anlam kazanacak bir peçetelik daha, yaratıcı düşünülmüş, bir de kullanşlı gözüküyor bu da iyi bir artı. Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler tahtadan böyle alakasız alakasız şeyler yaparlardı, şimdiki nesil çok şanslı efendim, peçetelikleri dahi ilginç ve kaliteli şekilde tasarlanmış, bak bak ilham al.

Yazardan Not: Geçtiğimiz 2 gün yazı ekleyemedim, klişe ama gerçek yoğunluktan oluyor normalde günde bir yazı ekliyorum aksilik olmazsa, neyse hayat bu işte.  Daha  çok keyifli yazılar sizlerle olacak, esen kalın.

Akif Ulutaş

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.