İlginç ve Yaratıcı Ürünler

İnternet aleminde araştırması en keyifli konulardan biridir yaratıcılık içeren ürünler. Tasarımcılar zevk aldıklarından mı, daha çok sattığından mı bilinmez sıra dışı ürünlere imza atıyorlar, bazıları hayatı kolaylaştırıyor bazıları satın almasanız dahi ilham verici olarak kullanılıyor. Ülkemizde pek fazla rastlayamasak da bu ürünlere yer yer bu tarz eşyaları satan dükkanlar görmek mümkün.

1) Saat Şeklinde Post-it

Not tutmak söz konusu olunca tasarımcıların ufku pek bir geniş oluyor kalp, yıldız, konuşma balonu derken saat şeklinde de üretmişler, ülkemizde satışı var mı bilmiyorum ama bizde tutacağını zannetmiyorum, biz takmayız öyle kağıttan saat falan.

 

2) ‘Çığlık’ Şeklinde Buz

Edvard Munch isimli ressamın bir tablosu olan Çığlık dünyaca bilinmekteydi ama buz kalıbı  haline getirilip piyasa sürüleceği tahmin edilemezdi diye düşünüyorum. İlginç ve hoş bir çalışma olduğunu söylemek mümkün, Mona Lisa’lısını da istiyoruz en kısa sürede.

 

 

 

3)Korkunç Post-it

Tasarımcılar post-it üretirlerken işin içine korku ögesini de eklemişler, ofisinize eklediğiniz takdirde ziyaretçilerinizin ilgi ve merakını çekeceği kesin gibi gözüküyor, yanında verilen kalem ise kan kırmızısı renkte yazıyor, kendi içinde uyumlu olmuş.

 

 

 

 

4)Lazer Klavye

Teknoloji ile yakından ilgilenenler bilirler fakat, hala pek yaygın değil bu araç, cihazın ışığını istediğiniz zemine yansıtıyorsunuz ve sanal bir klavye beliriyor masanızın üzerindeki harflerin sınırlarını gösteren kırmızı bir ışık çıkıyor ve yazmaya başlıyorsunuz. Fiyatlarının pek uygun olduklarını sanmıyorum.

 

 

5)Röntgen Çanta

Başlığı atarken açıkçası tereddüt ettim zira ülkemizde röntgen sözcüğü tıp ya da x ray konularının dışında daha çok kullanılıyor. Dikkat çekici çanta kullanmak isteyenler varsa kesinlikle öneririm, çok fazla olmasa da yaratıcı bir ürün olmuş şahsi düşünceme göre.

 

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.