Bir Birinden İlginç Klavyeler!

Klavye ilham verir mi demeyin efendim veriyor. Klavyeler genellikle standart olsa da zaman zaman bu standardın dışına çıkılıyor ve belki de ortaya daha kullanışlı ürünler çıkıyor. Görsel olarak verdiği haz zaten diğer klavyelerden çok daha fazla düzeyde. Sanırım bu klavyelerin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de sahip olduğu kısayol tuşları , çok kullanışlı ve estetik tasarlanmış ve bu tuşların nasıl görüneceğini de siz düzenleyebiliyorsunuz.

1)Kapak Konusu; Kısayol Özellikli Klavye

Normalde kapakta bulunan görseli yazı da kullanmayı tercih etmem ama bu klavyenin tasarımı çok hoşuma gittiği için istisna yaptım. Sol tarafta gördüğünüz logoları bilgisayardan kendiniz değiştirebilmeniz mümkün, istediğiniz programları siteleri atayıp kullanabiliyorsunuz bence harika bir özellik, kullanışlı ve şık. Zamanda kazandırır bu tuşlar yalnız yanlışlıkla photoshopa bastığınızda birden ekranda  belirmesi yüklenmesi açılmaya çalışması  sıkıcı olabilir.

                                               2) EL YAZISI TANIYAN KLAVYE

Bu klavye sanırım bu yazıdaki en pahalı ürün. Tablet bilgisayarlarda görmeye alıştığımız kalemle yazılabilen  ekrana sahip bu klavye el yazısı ile yazı yazmayı sağlıyor olmalı, tabii ne derece başarılı olur denemeden söylemek mümkün değil, düzgün bir el yazınız yoksa ya da doktorsanız önermem çünkü her harfi  3-4 kez belki daha fazla yazmak zorunda kalabilirsiniz. Bir de taşınması diğerlerine göre biraz daha özen istiyor peki bu klavyenin hiç mi olumlu yanı yok mu var; el yazısını tanıma özelliği başarılı ise harika ayrıca modern görünüşü ile ofisler için tercih edilebilir.

 3) BÜKÜLEBİLEN ESNEK KLAVYE

Bu klavye ise en dayanıklı klavyemiz istediğiniz gibi bükebilirsiniz yanılmıyorsam bu tarz klavyelerde üzerine su çay kahve vs de dökülünce de bir şey olmuyordu sakar kullanıcılar için birebir ayrıca yıkanma özelliği de oluyor bu tarz klavyelerin. Titiz kullanıcılar bu klavyeden satın alıp istedikçe yıkayabilirler.

                                                                 4 Lazer Klavye

Bu lazer klavye taşınması en kolay klavyelerden, cepte dahi taşınabiliyor bilgisayarınıza usb ile bağlayabilirsiniz pda cep telefonu gibi araçlarla da kullanılabiliyor. Işığı yansıtıp sınırlarını çiziyor tuşların, kullanması en keyifli klavyelerden biri bu sanırım.

                                                  5)Touchpad’li Daktilo Gibi Klavye

Bu klavye geçmişi ile geleceği aynı anda yaşatıyor. Tasarımı ergonomik, tuşların şekli daktiloya benziyor. Harflerin arasında gördüğünüz touch pad ile faresiz de kullanabilirsiniz bu klavyeyi.  Görünümü oldukça hoş tasarlanmış. Akif Ulutaş

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.