Gülme Molası; İnternetle İlgili Karikatürler!

Bugüne kadar blogumuzda internetle ve mizahla ilgili yazılar yazdık. Bu yazıda bahsettiğim kavramlar birleşiyor. Mizah ve internet bir araya gelerek internetle ilgili en güzel karikatürleri oluşturdu biz de onları inceledik! Karikatürleri özenle seçtik dolayısıyla bu karikatürlerde internetle ilgili en güzel espriler yer alıyor. Bu yazımızın karikatür severlerin beğeneceğini umuyoruz!

İnternetle İlgili En Güzel Karikatürler!

-İnternet çalışmıyor/ Sorunu Google’dan da araştıramıyorum!

Herhangi bir problemle karşılaştığımızda internetten daha doğrusu Google’dan araştırmak ilk aklımıza gelenlerden. Tabii internet bağlantımızda sorunumuz olduğumuzda da hemen aklımıza “bu sorunu bi’ araştırayım google’dan” geliyor fakat içinizdeki diğer ses “internet yok sen google diyorsun” diye isyan eder. İşte buradaki kadının yüz ifadesi de bunu anlatıyor.

                    Bunu hatırlıyorsan, o zamanlar internetin yoktu demektir.

Pinball oynamak internetin olmadığı zamanlarda bilgisayarda yapılabilecek 3-5 şeyden biriydi. Her ihtimale karşı bilgisayara oyun yükleyeyim internet yokken iyi vakit geçiririm diye düşünürüz sonra unuturuz en azından ben de durum buydu.

                My Life Aims: Hayattaki hedeflerim 

Bu karikatür güldürmekten çok düşündürüyor. Hayattaki hedeflere ulaşmak için koşarken önümüze kocaman bir uçurum çıkıyor bu uçurum karikatürde internet olarak adlandırılmış. İnternet başında çok fazla zaman geçirdiğimiz zaman, ideallerimize ulaşmakta gecikebilir belki de hiç ulaşamayız.

                    Senden önce  İnterneti keşfetmeden önce hayal kurabiliyordum.

Bu karikatürde de instagramda da sık sık paylaşılan resimli sözlerden biri değiştirilmiş. İnternetin hayal gücünü körelttiğine vurgu yapılmış ki ben de buna katılıyorum çünkü hayal kurmanıza gerek kalmıyor. Her şey hazır olarak sunulduğu için de hayal gücünüzü kullanamıyor, geliştiremiyorsunuz.

    Entel gözükmek için İnternet Explorer kullanırlar, çünkü kimse kullanmaz

Bu aralar kalın çerçeveli gözlük moda biliyorsunuz bu karikatürde de bu yeni akımdan(hipster) bahsedilmiş. Farklı olmak için çabalayan insanlara bir tavsiyede bulunulmuış. Karikatürün mesajı: Madem hep farklı olmak için çabalıyorsunuz o halde kimsenin kullanmadığı tarayıcıyı kullanın!

                                          (Resmi büyütmek için resmi tıklayınız)

Bu karikatürde de internet hızını karşılaştırmak isteyen birinin yaşadığı hazin sonuç işlenmiş. İnternet hızı bu zamana kadar çok fazla internet kullanıcısı için sorun olmuştur bence olmaya da devam edecektir.

Bu yazıdaki en başarılı karikatürlerden biri de bu bence. Pokemon severlerin de oldukça hoşuna gidecektir bence. Bu karikatürde tarayıcılar pokemonlara benzetilmiş bence pokemonlar tarayıcıları gayet güzel yansıtmış.

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.