Google 1 Mayıs’ı Kutluyor

Geçtiğimiz yıl 1 Mayıs’ta alakasız bir konuyu kutlayarak tepkileri üzerine çeken google bu 1 Mayıs’ta tepkilerden mi bilinmez işçi bayramını görmezden gelmemiş. Objektif olarak bakıldığı taktirde de 1 Mayıs’ta ülkenin gündemini meşgul eden şey belli; 1 Mayıs. Bunun dışında bir şeyi kutlarsan ona özel logo yaparsan komik olur, başını kuma gömmek olurTabii İşçi Bayramını Google’ın kutlaması ayrı bir ironiyi oluşturuyor, gerçi hakkını yemeyelim Google çalışanlarını için gayet keyif verici ve rahat ofisler hazırladığını iddia ediyor görsellerle de bunu doğruluyor. İşin iç yüzünü bilemesek de görünüş güzel.

Doodle’ Nedir

Örnek:Google'ın Yılbaşı Doodle'sı (2012)

Google’ın özel ve önemli günlerde logosunu o günü anlatan şekilde geçici olarak değiştirmesidir tıpkı yukarıdaki örnek gibi. Doodle hazırlayan Google mühendisleri yaratıcılıklarını ve teknik bilgilerini konuşturarak çok güzel işlere imza atıyorlar. Bazen de Google bugünü nasıl kutlamaz, bu grafik hiç olmamış, gibi tartışmalar hatta protestolar ortaya çıkabiliyor.

Akif Ulutaş

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.