Yazılarınız İçin Harika Fontlar İndirin!

Blogunuzda web sitenizde çeşitli yazı tipleri(fontlar) kullanıyorsunuz, makalelerde kullanabileceğiniz yazı tipi sınırlıdır. Yazı okunaklı olmalıdır. Fakat logolarınızda ‘banner’larınızda duyurularınızda veya yazı başlıklarınızda biraz daha değişik, ilgi çekici fontlar kullanabilirsiniz. Yazı tiplerini doğru seçerek tasarımınızı çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Tabii güzel bir tasarım da daha çok okunmak, ziyaretçi kazanmak için önemli bir artı. Yazının devamında bir birinden harika ücretsiz fontlar indirebileceğiniz adreslere yer vereceğiz.

DAFONT

Dafont size font bulmak konusunda en çok yardım edebilecek adreslerden. Bu site onlarca kategoride(çizgi film,komedi,retro,batı tarzı,daktilo,doğal,barkod) ücretsiz font indirme imkanı tanıyor. Dafont’ta yazı tiplerini deneyebilmek için indirip kurmanız da gerekmiyor fontu indirmeden dahi yazınızın nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Sitede yazı tiplerini nasıl kullanabileceğinizi anlatan minik bir rehber de mevcut. Başta belirttiğim kategoriler sayesinde de sitenizin temasına uygun bir yazı tipi seçmeniz kolaylaşıyor.

1001 FREE FONTS

Bu sitede de kategorilenmiş şekilde yüzlerce ücretsiz yazı tipi bulabilirsiniz bu adreste de fontları indirmeden ön izleyebilirsiniz. Bunu yapmak için yazı tipinin sağ kısmındaki kutucuklardan “custom preview” i tıklamalısınız.

                              FONT SPACE

Fontspace tasarım olarak diğer sitelerden biraz daha farklı bir blog gibi hazırlanmış. Üye olduğunuz taktirde fontları favorilerinize ekleyebiliyor yorum yapabiliyorsunuz. Eğer tasarımcıysanız siz de hazırladığınız yazı tipini siteye ekleyebiliyorsunuz. Bunların dışında fontspace oldukça geniş bir font arşivine sahip zira sitenin başlığında 17,872 tane ücretsiz fontu indirebileceğimiz yazıyor.  Sitedeki ilginç bir diğer özellik ise rastgele bölümünün olması, bu butona tıkladığınızda sizin için rastgele fontlar seçiyor.

FONT CUBES

Bu sitede oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip,  ve yazı tipleri kategorilere ayrılarak düzenlenmiş. FontCubes’un ana sayfasında o gün en çok indirilen fontların bulunduğu bir liste yer alıyor. Bu da aslında font seçmek isteyenler için bir kolaylık çok tercih edilen yazı tipleri genelde kaliteli olurlar.

FONTS SQUIRREL

Fonts Squirrel diğer yazı tipi indirmenize izin veren sitelerin aksine indirdiğiniz fontu ticari amaçla kullanmanıza izin veriyor. Site oldukça kullanıcı dostu   tasarlanmış, kategoriler, en sen eklenen fontlar, popüler fontlar gibi seçenekleriniz var. Eğer siz de isterseniz font squirrel’e kendi yazı tipinizi ekleyebiliyorsunuz.

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.