Kendi İşini Kendin Yapma Rehberi

İçinizdeki uzmanı keşfedin sloganı ile yola çıkan Bu site (ehow)  sizleri kendi işinizi kendiniz yapın demek istiyor. Birçok farklı alanda öneriler sunuyor size, zamanınız bolsa hobi arıyorum diyorsanız keyifli ve faydalı bir uğraş(bu son ikisinden tam emin değilim). aile sağlık, para, yiyecek, ev,teknoloji gibi kategorilerde hoş tasarımlı yazılar hazırlanmış.Bu derslerden örnek olarak bazılarını inceleyelim;,

 

-Hangi elementleri tanıyacağız?

1)Daha İyi Bir Linkedin Profili İçin

 

Teknoloji kategorisinden seçtiğim bu yazı , gayet detaylı ve bilgilendirici hazırlanmış, yazan adamın ciddi ciddi oturup emek harcadığını düşünüyorum(bu halıyı dokuyan çocuk kör oldu gibi ) sayfanın dili ingilizce maalesef ama Türkçe’de böyle faydalı siteler var onları da yazacağım, onları da paylaşacağım.

 

 

2)Google Chrome vs Firefox

 

Dünya barışı sağlanır tarayıcılar arası barış sağlanamaz kararındayım, devamlı bir rekabet yok sen hızlısın ben güvenliyim nedir sizin sorununuz ey tarayıcılar? Bu yazıyı hazırlayan arkadaş da çeşitli başlıklar altında iki tarayıcıyı karşılaştırmıştır bize de okuyup hangi tarayıcının daha iyi olduğuna karar vermek kalıyor

3)Kickbox’un Kuralları Nelerdir?

 

Teknoloji konusuna ara veriyoruz ve şimdi spora yoğunlaşıyoruz sitenin kapsamını göstermek için internet tarayıcılarından kick box a getirdim konuyu gerçekten ilginç bir uğraş oldu. Bu sporu yapanlar daha iyi bilirler tek bir stili yok(uluslararası,amerikan,muay thai), bu yazı da buradan yola çıkarak yazılmış, başarılı sayılabilecek bir çalışma hazırlanmış.

 

 

4)Kendi Çikolatanı Ivır-Zıvır ını Kendin Yap

 

Başlıkta belirtiği gibi efem alıyorsunuz kremanızı alıyorsunuz mutfak önlüğünüzü giriyorsunuz mutfağa çocuklarınıza harika şeyler hazırlıyorsunuz. Dışarıdaki  yiyeceklerden daha sağlıklı olacağı kesin gibi,                                                             tabii evde o lezzet tutar mı onu bilemeyiz.

 

 

5)Küçük Bahçeler İçin Öneriler

Bişiyler ekmek yetiştirmek istiyorsunuz doğayı da seviyorsunuz ama alanınız dar, bu noktada sizler için hazırlanmış bir rehber var!(kafiyeli oldu, şiire mi çevirsem acaba) Bu rehberi hazırlayan kişi imkansızlıklar sizi durdurmasın sloganı ile sizleri motive ediyor ve yerinizi nasıl genişletebileceğiniz konusunda sizlere öneriler sunuyor.

 

Akif Ulutaş

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.