Eurovision Komedisi

Jeopolitik konumun en çok gündeme geldiği yerlerden biri de Eurovision’dur, komşu komşunun oyuna muhtaçtır zira. Bir ülkeye oy vermeden önce tarihi ve diplomatik ilişkiler gözden geçirilir uygun görülürse oy verilir. Kıvanç Tatlıtuğ’un türkü seslendirdiği güzel ülkemde, biz de Can Bonomo ile katıldık,  şarkısı da fena sayılmaz, bakalım sonuç ne olacak, kazansa da ülke gündemini meşgul eden gereksiz konuları(memurların zam krizi, açlık sefalet gibi) birazı unutsak, Eurovision’u seneye nerde yapacağımızı tartışsak.

EUROVİSİON’UN ÖNEMİ


Eurovision Amerikalıların Avrupalılarla dalga geçebildiği tek ve en önemli alandır. Haksız da sayılmaz adamlar, müzik diyorsun içinde politika var, eğlence diyorsun kavga, komşu kayırma hepsi var, şarkı diyorsun dans sahne şovu en önemli parçalardan biri neyse.

ARTIK YEMİYORUZ


Eurovision’a önem vermeyen, dandik grupla katılan ülke karizması diye bişiy var. Hani biz o kadar büyüğüz ki bu tür şeylere ihtiyacımız yok demek istiyorlar e sen böyle yaparak zaten büyüklüğünü ispat çabasına giriyorsun. Ayrıca ben bile bu numarayı yemiyorsam dünya hiç yemez, ya katılma ya da katılıyorsan mücadele et(bi zahmet).

EUROVİSİON SUNUCU KLİŞESİ

Cidden ne kadar klişe varmış bu Eurovision denen yarışmada, efendim bu yarışmada bir çift olur biri bay diğeri bayan, bay bayan sempatik görünmek için bi’ yerlerini yırtarlar, genelde atışıyormuş gibi yapıp yalancıktan bir birlerine sataşırlar aklım almıyor nasıl bir yapmacıklıktır o öyle. Boks eldivenlerini giydireceksin paylaşsınlar kozlarını çıksınlar er meydanına hazır davul zurna da vardır orda.

BİZ UÇMUYORUZ

Eurovision’da ülkeler tanıtılır, kısa filmler izletilir bizim ülkenin de bir filmi vardı herkes zıplıyor uçuyor gökyüzünde at sürüyor falan ben beğenmiştim açıkçası ama yanımdaki adam bakış açımı genişletti “Abi izleyen yabancı biri Türkiye’de herkesi uçuyor, uçarak ilerliyor zannedecek oysa yok öyle bir şey biz bakkala okula giderken uçuyor muyuz yürüyoruz. Yanlış bilgilendirme var düpedüz ” adam haklı ne diyeceksin .

Yazardan Not: Bu yazıyı da wordde yazıp uygun bir zamanda kopyaladım, bu kadar kötü internet sağlayıcım(siz biliyorsunuz adını zaten, herkes biliyor), Japon kültürü üzerine bir yazım olabilir yakın zamanda, esen kalın. (Akif Ulutaş)

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.