Blogumuzun Birinci Yaşı Kutlu Olsun!

Blogumuz bir yaşını doldurdu. Hatta bir yaşını geçti de fakat yoğunluktan dolayı bu yazıyı hazırlayamadım. Neyse kısmet bugüneymiş. Bu yazıda blogumun bir yılını değerlendirmek istiyorum. Öncelikle blogumu ziyaret eden yazdıklarımı okuyan, geri bildirim gönderen tüm okuyucularıma teşekkür ederim. Blogumu takip etmeyip sadece işine faydalı olan bilgileri alıp bir daha dönmeyen yüzlerce ziyaretçim de vardır muhtemelen. Onlara da içtenlikle teşekkür ederim. Bu beni mutlu eden yazmaya teşvik eden önemli bir unsurdu “faydalı olma düşüncesi”.

BLOGUMUZ YAYIN HAYATINA NASIL BAŞLADI?

İnternet mecrasında yer almak, yazmak istiyordum fakat hangi şekilde olacağına dair net bir karar vermemiştim. Sonra biraz aceleye akifulutas.com ismini satın aldım. Bu alan adı ile blog dışında bir şey hazırlanmazdı, ben de öyle yaptım. WordPress sistemini seçtim ve yazmaya başladım.

Daha öncede blog yazma, internet yayıncılığı tecrübem naçizane olarak bulunduğu için sadece yazmaya içerik üretmeye ve fikirlere yoğunlaştım. Blogumun teması açıldığından bugüne neredeyse hiç değişmedi. Bir gün gerçekten güzel bir tema sahibi olacağıma inanıyorum.

İçerik konusunda ise kendimi hiç kısıtlamadım, aklıma gelen hemen her konuyu yazdım fakat yazdığım konuları belli başlıklarda toplayabileceğimi gördüm. Yazılarım büyük oranda internet dünyası, mizah, ilginç tasarımlar/fikirler gibi konularda. Bu yıl da aynı eksende devam edeceğim sanırım.

Blogum kendisinden beklediğimi fazlasıyla verdi diyebilirim. Kısa bir süre içinde tahmin ettiğimden daha fazla okuyucuya ulaştım bunun için oldukça mutluyum. Klişe olacak fakat gerçekten blogumun ikini yaşında daha büyük işlere imza atacağına inanıyorum.

Blogumla birlikte kendimi de blogum için geliştirmeye özen gösterdim. Seo, Grafik Tasarım, Yazı, Sosyal Medya Kullanımı gibi alanlarda bilgilerime yenilerini katmaya çabaladım.

ÇEKİLİŞ Mİ? EVET OLACAK

Blog dünyasında geleneksel hale gelmiş bir durum vardır;Çekiliş! Normalde bu yazıyla beraber çekilişi de gerçekleştirmem gerekiyordu fakat dediğim gibi zaman kısıtlılığından dolayı yetiştiremedim.  Ama en kısa sürede blogumuzun birinci yıl çekilişini düzenleyerek hediyeler dağıtacağım. Blogumuzu takip etmeye devam ediniz.

Blogumuzu bir yıl boyunca okuyan, ziyaret eden herkese çok teşekkürler!

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.