İnceledik; Dünyanın En Zor Meslekleri

Hepimiz hayatlarımızı sürdürebilmek için gelir elde etmek meslek sahibi olmak zorundayız. Her mesleğin kendine göre zorlukları var elbette. Fakat biz bu yazıda dünyanın en zor mesleklerini  inceleyeceğiz. Bu zor meslekler birçok araştırmaya da konu oldu. Tam kesinleşmiş bir liste olmasa da genel olarak hem fikir olunabilecek zor meslekleri sizlere paylaşmaya çalışacağız;
 İŞTE DÜNYANIN EN ZOR MESLEKLERİ!

İtfaye

Kesinlikle hata kabul etmeyen mesleklerden. Yapılan bir yanlış, geç kalınması insanların hayatına mal olabilir. Bununla beraber en çok fedakarlık gerektiren bir meslek. İtfayecilik konumu itibari ile de oldukça zor ve tehlikeli bir iş. İtfayeciler işe alırken fiziksel ve mental olarak sıkı bir testten geçiyorlar.

Astronotluk

Astronotluk da dünyanın en zor mesleklerinden. Astronotlar simülatörlerle aldıkları pek çok bilimsel bilgiyi uygulamaya çalışıyorlar ve zor durumlarda en mantıklı kararları soğukkanlılıkla verebilmek üzere eğitiliyorlar. Astronotlar aynı zamanda fiziksel olarak da yeterliliğe sahip olmak zorundalar. Astronot olmanın bir diğer koşulu da takım halinde hareket edebilme kabiliyetidir.

Bomba İmha Uzmanlığı

Bomba imha uzmanlığı da kuşkusuz dünyanın en zor mesleklerinden. Öyle ki sağlıklı bir şekilde bu meslekten emekli olabilmek oldukça nadir rastlanır bir durum olarak görülüyor. Bomba imha uzmanlarının işi robotlarla bir nebze olsun hafiflese de bu durum mesleğin zorluğundan bir şey kaybettirmiyor. Doğal olarak, bomba imha uzmanlarının mesleği pek çok mesleğin aksine belirli bir rutine sahip değil.

Gökdelen Temizlikçileri

Bu mesleğin uzmanları, bakıldığında dahi baş döndüren gök delenlerin camlarını dışarıdan bir örümcek adam gibi temizliyorlar. Özel bir kıyafetle mesleklerini icra eden uzmanlar oldukça tehlikeli bir iş yapıyorlar. Buna rağmen alınan yoğun güvenlik önlemleri düşme ve yaralanma olayları çok nadir olarak yaşanıyor. Maalesef yüksekliğin de etkisiyle bu düşüşler çoğunlukla ölümcül oluyorlar.

Sihirbaz Yardımcılığı

Bu da oldukça tehlikeli ve zor bir meslek. Sihirbazların yanlarında yer alan asistanlar sihirbazlığın başarılı olabilmesi içini izleyicilerin dikkatlerini dağıtmalı, soğukkanlı olmalıdır. Sihirbazın bıçak fırlatma numarasında yapacağı ufak bir yanlışlık yaralanmalara hatta ölümlere yol açabilir. Bu zor mesleğin bir diğer olumsuz yanı ise bu mesleği yapmayı bıraktıktan sonra dahi etkilerinin hemen geçmemesi.

Dünyanın en zor mesleklerini mümkün oldukça incelemeye çalıştık. Keyifle okuduğunuz bir yazı olmasını umuyoruz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.