Blogunuzdan Para Kazanma Yolları

Bloglar internette popülerleşti başarılı da oluyorlar, kendilerine özgü tasarımları ve samimi olmaları bunda büyük etken. Suyun dahi paralı olduğu dünyamızda emek harcadığınız yazılarınızdan para kazanmak istemeniz son derece doğal. Blogunuzdan gelir edebilmeniz imkansız değil fakat çok da basit değil, bu yazıda blogunuzdan gelir elde etmeniz için yapabilecekleriniz yer alacak. Bloglardan para kazanmanın bir çok yolu var

                          BLOGUNUZDAN PARA KAZANMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Bu yazı nasıl daha iyi blog oluşturursunuz yazısı değil fakat para kazanabilmeniz için blogunuzun başarılı olması gerekiyor her şeyden önce yapabileceklerinizi listeleyelim;

Konunuzla ilgili bir alan adı(domain) edinmelisiniz, örneği araba ile ilgili bir blog oluşturacaksanız içinde araba kelimesinin geçmesine dikkat edin, evet çoğu daha önceden alınmış olabilir ama yaratıcılığınızı kullanarak siz de harika bir isim bulabilirsiniz.

Özgün ve doyurucu içerik, sitenizde kopyala içerik bulundurmayın buna çok dikkat edin. Yazılarınızı arama motorları için değil insanlar için hazırlayın okunabilirliği sağlayın(resimlerle ara başlıklarla vs)

Tek bir konu daha çok kazandırır, fakat bu konu üzerinde bilgili olmalısınız, ayrıca tek bir konu olduğu için sınırlı bir kitleye hitap edeceksiniz ziyaretçi sayınızın başlarda az olması sizi yıldırmamalı. Genel konulu bir blog açıp doyurucu yazılar yazarak da kazanabilirsiniz bu şekilde de yükselmiş başarılı bloglar mevcut.Blogunuzu uzun süre boş bırakmalı haftada en az 3-4 içerik eklemelisiniz

Daha fazlasını başarısız blogcu olma rehberi yazımda bulabilirsiniz, yazıya ulaşmak için tıklayınız

BLOGUNZDAN PARA KAZANMA YOLLARI

Blogunzdan para kazanabilmeniz için bir çok seçenek var, size en uygun seçeneği veya seçenekleri kullanarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1)Aylık ReklamlarÇoğu blogda görmüşsünüzdür aylık şu kadar tl’ye reklam verebilirsiniz diye, blogunuzda iyi görünen bir yere, siz de boş kutucuklar ekleyerek bu kutucuklara reklam verilebileceğini söyleyebilirsiniz, fiyatını da blogunuzun ziyaretçi durumuna göre ayarlamalısınız.

2)Dijital Ürünler

Sitenizde ilgi çekebilecek yazı tipleri, tasarım araçları, e kitap gibi kaynakları satarak gelir elde edebilirsiniz, korsandan ve telif hakkı ihlallerinden uzak durmalısınız. Bir de ortaklık (affiliate marketing) sistemi var bu ikisinden size uygun olanı seçmelisiniz.

                     3)Bağışlar

                                                           

Başarılı ve faydalı yazılar yazdığınız zaman insanlar size bağış yapmak isteyebilirler blogunuza koyacağınız bağış butonlarıyla para kazanabilirsiniz “yazara kahve ısmarla” gibi esprilerle de bu buton zenginleştirilebilir.

4)Üyelik

Blogunuzda zengin ve çok faydalı bir içerik varsa, okuyucularınızın buna ulaşması için, blogunuza ücretli üyelik sistemi getirebilirsiniz, getirisi ne ölçüde olur bilemiyorum fakat internette ücretsiz bloglar çok fazlayken, ziyaretçileriniz ücret vermek istemeyebilir.

5)Çalışmalarınız

Ücret karşılığı logo banner  tema ya da web sitesi hazırlayabileceğinizi blogunuzun bir kenarında duyurabilirsiniz, blogunuz hem referansınız hem de tanıtım yeriniz olacak.  Dikkat etmeniz gereken nokta şu, tasarım yaptırmadan önce ücretin bir kısmını peşin almalısınız.

Yazarın Notu: Beğenmeniz dileğiyle, iyi kazançlar diliyorum [Akif Ulutaş]

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.