Blogcular İçin Android Uygulamaları!

Android Uygulamaları hayatlarımızı kolaylaştırdı bu bir gerçek. A’dan z’ye akla gelebilecek her alan için Android uygulamaları mevcut. Biz de blogcular için yararlı android uygulamalarını araştırdık. Blog yazmak sadece bilgisayarın başına otur, yazını yaz yayınla şeklinde yapılmıyor, blogculuk tabiri caizse bir yaşam tarzıdır. Android uygulamaları ile mobil olarak kolaylıkla blog yazabilir araştırma yapabilirsiniz. Özellikle güncel, gündemle ilgili blog yazan anlık olarak yazı göndermek isteyen blogcular için olduça faydalı olabilecek bir yazı;

Google Analytics

 

Blogcular bloglarının hitini anahtar kelime sıralarını haklı olarak merak ederler bu noktada Google Analytics’in kendi ismini taşıyan android uygulaması oldukça faydalıdır.

Feedly

İyi bir blog yazarı olabilmek için diğer blogları da takip etmek gereklidir. Feedly uygulaması ile takip ettiğiniz bloglara tek bir yerden hızlıca ulaşabilirsiniz.

WordPress ve Blogger

Bloglama demişken WordPress ve Blogger dememek olmaz. En çok kullanılan blog oluşturma sistemlerinden olan WordPress ve Blogger’ın kullanıcıları için oluşturmuş olduğu uygulamalar yeni yazı gönderebilmenize, yazılarınızda düzenlemeler yapabilmenize imkan veriyor. Özetle masaüstü bilgisayarınızdaki tüm olanaklara sahip oluyorsunuz.

Photo Editor

Görseller blog yazıları için önemlidir. Bu programla blog yazınıza ekleyeceğiniz resimler üzerinde kolayca düzenleme yapabilirsiniz. Photo Editor efekt ekleme, kırpma, yazı ekleme, yeniden boyutlandırma, çizim yapma gibi birçok özelliğe sahiptir.

Aqua Mail

Blogunuzla ilgili mailleri takip etmek için bu uygulama birebirdir. Okuyucularınızın size gönderdiği mailleri de kolaylıkla okuyup yanıtlayabilirsiniz. Aqua Email ile bir çok e posta adresini tek bir yerden kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp

Bu uygulama ile de diğer blogcularla iletişime geçebilir fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

TDK Sözlük

Blog yazılarınızda ikileme düştüğünüz bir sözcük hakkında bilgi almak için kullanabileceğiniz bir uygulama.

Wikipedia Türkçe

Blog yazarken bilgi alabileceğiniz bir kaynağa ihtiyaç duyabilirsiniz. Bağımsız internet ansiklopedisi Wikipedia’ya ulaşmak araştırma yapmak için başarılı bir uygulama.

Facebook ve Twitter

Blog hazırlıyorsanız sosyal medyayı kullanmanız da gereklidir. Bu sosyal medya uygulamaları ile hem sosyal medyayı hem de bu sitelerdeki blogunuzun sayfalarını takip edebilirsiniz.

One Browser

Blog yazarken içeriğinizi geliştirmek fikir almak ve gündemi takip etmek için internette gezinmek isteyebilirsiniz. One Browser hızlı, özellikli, uyumlu ve tasarruflu(internet paketi kullanımı) bir tarayıcıdır ayrıca One Browser indirme yöneticisine de sahiptir

Not: Uygulamaların indirilip kullanımından doğabilecek herhangi bir sorunda sorumluluk kullanıcıya aittir, uygulamalar denenmemiştir.

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.