Bir Birinden Yaratıcı ve Başarılı Logo Örnekleri!

Logo tasarımı bir blog web sitesi veya şirket adına oldukça önemlidir çünkü logolar ait olduğu kurumu siteyi simgelerler. Başarılı logolara göz atmak hem logo tasarımı yaparken ilham hem de logo seçerken avantaj sağlar. Bu iki kategoriye de girmeseniz dahi bu yaratıcı logolara bakmak ilgi çekici olacaktır. Bir birinden yaratıcı logolara ve onların değerlendirmelerine göz atmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz;

Yoga Plus Logosu yeşil rengi ile Yoga’nın geldiği kültürdeki sakinliği, doğa ile içiçeliği vurgularken. İngilizce artı anlamına gelen “plus” sözcüğü de artı işareti ile logoda kullanılmış. 

Halflife yani yarım hayat logoda yazının yarısının silinmesi ile ifade edilmiş. Oldukça sade ve başarılı bir logo olduğunu söyleyebiliriz.

Fishfood yani balık yemekleri logosu da hem balık kılçığını hem de çatal bıçak kullanarak başarılı bir anlatım yapıyor.

Bu logoda Bıçak yazısını barındırıyor, sadece harflerin arasındaki boşlukları kullanarak logoyu daha yaratıcı ve ilginç kılıyor.

Uçuş logosu da uçak firmaları için ilham kaynağı olabilecek başarılı bir logo. Çalışma tek bir sembol kullanarak hem marka adını hem de uçağı ifade ediyor. Arka plandaki bulut mavisi renk de gök yüzüşünü çağrıştırıyor.

Yedi serçe logosunda da tam yedi tane serçe kullanarak logo hazırlanmış arka plan bir önceki logoda olduğu gibi gök yüzünü simgeliyor. Logo bence logoyu görenleri “acaba gerçekten yedi tane kuş mu var bir sayayım” fikrine yönelterek logoya daha uzun süre bakılmasını sağlıyor.

Five yani beş logosu da sade bir espri barındırıyor. Roma rakamı ile 5’i temsil edilen V farklı renkte yapılarak logo hazırlanmış.

SILVIA logosu da büyük bir ihtimalle bir kuaföre ait kelimenin sonundaki A harfi makasa benzetilerek logo tasarlanmış.

Paper Clip İngilizce Ataş demek sözcükteki L harfi ataşa benzetilerek logo hazırlanmış.

Sushi bilindiği üzere çubuklarla yenilen bir yemek bu logoda da H harfi bu çubuklara benzetilmiş.

Bread İngilizce ekmek demek hem B harfindeki düzenleme hem de logonun rengi ile ekmek simgelenmiş.

Lab İngilizce laboratuvar demek tune ise melodi demek. Logoda deney tüpü nota şeklinde kullanılarak her iki kavram da ifade edilmiş.

Foodball da hem yiyeceği hem de futbol topunu ifade eden bir logo.

 

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.