Besin Destekleri Mercek Altında

Bugün yazıda sağlık alanında yayın yapan bir blogdan bahsedeceğim, içeriği oldukça dolgun ve başarılı. Yazılarında doğal tedavi yöntemlerinden bahsediyorlar. Bunu yaparken de İngilizce ve Türkçe bilimsel kaynakları referans gösteriyorlar. besindestekleri.gen.tr adresinde yayın yapan bu adres daha sağlıklı olmanız için tavsiyeler sunuyor, sağlam kafa sağlam vücutta mizahi yazılar ise bizim blogda olur diyoruz ve besindestekleri sitesini mercek altına alıyoruz, siteyi inceleyelim.

Sitede Neler Var

 Zayıflama kategorisinde zayıflama besin destekleri ile zayıflama ilaçları hakkında yazılar var. Aynı zamanda l-carnitine gibi zayıflamaya yardımcı bir çok gıda takviyesi hakkında bilimsel yazı var. Çağımızın en kötü hastalıkları olan psikolojik hastalıklar ile ilgili bitkisel tedaviler bahsedilmiş. Almanya da yıldı 3 milyon reçeteye yazılan St. John’s Wort bitkisine de önem verilmiş. Seratoninin ham maddesi olan 5-HTP gibi maddelere de değinilmiş.

Doğru Bilinen Yanlışlar

Besin destekleri’nde iddialı yazılara da rastlamak mümkün elbette bu yazılar bilimsel kaynaklar taranarak hazırlanıyor yazıların sonlarında bu kaynaklara ulaşabilmek mümkün(Türkçe ve İngilizce). Doğru bilinen bir yanlışı örneklemek gerekirse inek sütünün insan sağlığına olan zararları incelenmiş. Siteyi ziyaret edenlerin biraz şaşırması doğal zira ben de  okuduğumda şaşırmıştım.

                                                     Kadın ve Sağlık’ da İncelenmiş

Besin destekleri adresinde kadın sağlı ile ilgili araştırmalar ve yazılar da bulunuyor. Menopoz dönemi ile ilgili bilgiler ve öneriler verilerek açılan bu kategori zamanla yeni yazılarla kapsamını arttıracak yazıya buradan ulaşılabilir. Kadınların ilgisini çeken konulardan biri de zayıflama sitede bununla ilgili yazılar bulabilmek mümkün. Bu bölümde Carnitine’ nin ne olduğu ve yağ yakma sürecinde nasıl kullanıldığı anlatılmış.

                                                       Site Hakkında Genel İzlenim

Besin destekleri web sitesi olarak başarı bir teknolojiye sahip. Sade ve kolay anlaşılır bir tasarımı var. Site yöneticileri son olarak ilginç bir gelişmeyi sitelerinde duyurdu, siteye daha kolay ve hızlı ulaşabileceğiniz araç çubuğu(toolbar) hazırlanmış. Şimdilik ne kadar indirildiği konusunda bilgim yok ama sağlık konusunda araştırmalar yapan kişilerin hoşuna gidecek gibi gözüküyor. Tıbbi Sorumluluk Reddi

sitede mutlaka göz atmanız gereken yerlerden , verilen bilgi ve öneriler ne şekilde kullanılmalı ibareleri yer alıyor ve tedavi için mutlaka doktorunuza danışmanız isteniyor.

Yazarın Notu: Bu bir akifulutas.com tanıtım yazısıdır.

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.