Başarısız Blogcu Olma Rehberi!

En baştan anlaşalım ben de öyle çok süper bir blogcu değilim, sadece ne yapılması ne yapılmaması gerektiğini az çok biliyorum, yapabildiğim kadarını yapıyorum. Bu yazıda başarısız bir blog yazısı yazma rehberini bulacaksınız, buna ek olarak bir blogda neler yapılmaması gerektiğine de değineceğiz. Başlıkta olduğu gibi ironik mizahi bir yazı olacak ama unutmayın aşağıda okuduklarınız yapmamanız gerekenler. O halde başlayalım;

Kopyala yapıştır en doğal hakkınızdır: Blogunuza gelenlerin samimi özgün yazılar istediğini pek önemsemeyin sıkça paylaşılan yazıları olduğu gibi blogunuza yapıştırın yeni yazı yazmakla düşünmekle üretme kim uğraşacak?

 Ansiklopedik Yazın: Yazılarınızı uzun uzun yazın ansiklopedi gibi olsun, araya ne resim ekleyin ne başlık olduğu gibi dümdüz ekleyin. Hem hobi olarak ansiklopedi okumayan insanların blogunuz da ne işi var ki? Onlar okumasa da olur.

Felsefenizi Konuşturun: Yazarken karışık kelimeler ve karışık cümleleri karıştırarak kullanın sonlarına da bol bol iki nokta(..) serpiştirdikten sonra kimse sizden daha felsefeci olamaz emin olun. Yazdıklarınızın anlamını sizin dahi bilmemeniz önemli değildir.

Görseller Pek Önemli Değildir: Yazınıza görsel eklemeyin daha önce dediğim gibi, ansiklopedik yazın düm düz. Görsel ekleyecekseniz de Google Görsel Arama’da karşınıza ilk çıkan resmi seçin, kendi suncunuza dahi yüklemeyin linkini kullanın, ne kadar az çaba o kadar iyi. 

Doyurmayan Yazı İyidir: Yazınızda değindiğiniz bir konu hakkında detaylı bilgi vermeyin, ilgili bağlantıları falan da eklemeyin sadece kısa değinip geçin, yorumlaya uğraşmaya gerek yok neticede.

Düzenli Olmayın: Yazılarınızı sürekli yazmaya çalışmayın canınız sıkılınca yazın gitsin, güncel tutmakla falan uğraşmayın.

Yenilik Falan Yapmayın: Temanızı,eklediğiniz konuları gözden geçirmeyin ne kadar zaman geçerse geçsin değişmeyin, internet ve blog dünyasındaki yenilikleri takip etmeyin. 

Bol Bol Para Ödeyin: Blog ve internet dünyası ile ilgili bol dergi video eğitimi satın alın bunları izleyin ve bunlara yüksek ücretler ödeyin, düşünmekten araştırmaktan uygulamaktan kaçının eski kaynakları da bolca kullanın internet dünyası her gün değişiyormuş önemsemeyin.

Anahtar Kelimelerle Uğraşmayın: Anahtar kelimelerinizi önemsemeden girin, olsa da olur olmasa olur.

Not: Yukarıda yazılanlar Başarısız Blogcu Olmak İçin Yapılması Gerekenlerdir.(Akif Ulutaş)

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.