Başardık Blog Başardık; Başarıya Dair

Blogumuz ufak bir başarıya imza attı, yazının devamında detaylar mevcut, bu yazıyı başarı üzerine yazmak istedim, zira çoğu kimse için tek amaç olmuş durumunda. Kahvesini yudumlarken çay kaşığını yutma tehlikesini geçiren biri olarak bu yazıyı yazmam benim için de gerçekten ilginç bir deneyim olacak. Neyse bunlar ufak detaylar

#Oscar ya da Grammy(google’dan kontrol etmedim umarım hatalı çıkmaz) ödülleri kadar olmasa da ufaktan bir şey kazandık bu bloga yazan ben ve siz değerli okuyucularım sayesinde. Pek çok web sitesi sahibinin çeşitli
kategorilerde içerik gönderdiği portalda eğlence kategorisinde en öne çıkan içerik olduk ve yanılmıyorsam 3-4 gün sürdü bu. Blogumuzu okuyan tıklayan, esprilerimi beğenen beğmeyen, rocky izleyip gaza gelip gelmeyen herkese teşekkürler.

#Bruce Lee’de başarılı biriydi, Chuck Norrisle şaka yapılır Lee ile yapılmaz ki Chuck Amerika’da karate şampiyonu olmuştur, ama Bruce Lee istese Norrisi kahvede okeye dördüncü olarak da olsa almayacak şeye öhööm karizmaya sahiptir. Bu adam ölümüne çalışıyordu yine yanılmıyorsam günde 6-7 saat çalışıyormuş. Bir de felsefesi vardı Lee’nin kendi doğrularının peşinden gitti. Çok barışçıl biri olduğu için de önünün bu kadar açıldığı söylenebilir sanırım.

#Apple’ın hiçbir ürününü takdir etmeyen ve kullanmayan biri olarak Steve Jobs’u çok başarılı ve örnek alınması gereken biri olarak görüyorum. Kendi kurduğu şirketten atılsa bir insan kolay kolay toparlanamaz o bunu başardı, ve tasarım görsellik işlerinin yanı sıra teknik kısmında ustasıydı. Yalnız ürettiği ürünler işlevsellikten uzak daha çok moda ürünü, onda var bende de olsun diye satın alınan eşyalar gibi geliyor.

#Bir zamanlar günümüzü fazlası ile işgal eden bu oyun neden bu kadar tuttu, tuğlalara kafa atmak gibi sıradan bir hobisi olmasına rağmen. Düşündüm ve sanırım sonuca vardım, görselleri çok samimi ve güzeldi, insana garip bir huzur veriyordu o renkler. Bir de level atladıkça Mario’nun farklı ortamlara girmesi, oyunu daha hoş yapıyordu, gezelim görelim tadı veriyordu. Hala daha Mario’nun atari versiyonunu bilgisayara indirmek isteyen yüzlerce insan vardır. Bu arada ben de onlardan biriyim.

 

Başarı örnekleri istek geldiği takdirde arttırılabilir, keyifli ve ilham verici bir yazı olması dileklerimle.

Akif Ulutaş

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.