En İyi Banner Yapma Siteleri

Banner yapma siteleri internet üzerinden teknik bilgiye gereksinim duymadan banner yapmanızı sağlayan sitelerdir. Banner nedir diye kısaca açıklayacak olursak bannerlar web sitenizde veya blogunuzda kendi logonuzu sloganınızı kullanacağınız görsellerdir hareketli veya hareketsiz olabilir. Banner yapmak için photoshop gimp gibi programları da kullanabilirsiniz fakat bu programlarla aranız iyi değilse yazımızın devamına göz atarak, ücretsiz banner yapma sitelerini görebilirsiniz;

1)Mybannermaker

 

Mybannermaker sitesi internet üzerinden ücretsiz olarak banner hazırlamanıza imkan veriyor. Sitede ilk olarak bannerınızın boyutunu belirliyorsunuz, pek çok seçenek var, daha sonra ise bannerınızın arka planını, üzerindeki yazıyı, çerçeveyi, ve efektleri seçerek tasarımınızı tamamlıyorsunuz. Hazırladığınızın bannerın alt kısmında “mybannermaker.com” gibi bir yazı çıkıyor, eğer sitenin ücretli sürümünü kullanırsanız bu yazıyı kaldırabilirsiniz.

2)Banner Generator Net

Bu banner hazırlama sitesi ücretsiz ayrıca hazırladığınız bannerın üzerinde herhangi bir reklam da yer almıyor. Kullanabileceğiniz bannerların ebat seçenekleri ise kısıtlı, 9 tane şekilden birini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise bannerınızın arka planını seçiyorsunuz. Daha sonra da bannerınızda yer alacak yazının fontunu, boyutunu seçip bannerınızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

 3)Cooltext

Cooltext belki de en başarılı ücretsiz banner hazırlama sitelerinden… Bannerınızı hazırlayabileceğiniz pek çok arka plan var herhangi birini seçip bannerınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bannerınızın üzerindeki hemen herşeyi düzenleyebilirsiniz, bannerda kullanılacak yazının rengini, boyutunu fontunu(cooltext’in font bakımından çok zengin olduğunu belirtmeliyim) efektini seçebiliyorsunuz.

4)Quickbanner

Quickbanner; online ücretsiz banner hazırlayabileceğiniz en sade ve hızlı sitelerden biridir. Yazınızın fontunu, kullanılacak renkleri, boyutunu seçtikten sonra “make logo” butonuna basarak çalışmanızı ön izleyebilirsiniz. Eğer kaydetmek isterseniz sağ tıkla farklı kaydet yöntemi ile bannerınızı indirebilirsiniz. Siteniz dezavantajı ise tek bir banner şekli seçeneğine sahip olması

5)3DTextmaker

Bu sitede çevrim içi hareketli bannerlar hazırlamanıza imkan veriyor, Bannerınızı beş kısımda hazırlıyorsunuz, ilk aşamada yazı tipini seçiyorsunuz, çok sayıda yazı tipi menüsünün olması birden fazla yazının fontunu mu seçeceğim diye sizi yanıltmasın her menü bir kategori, istediğiniz kategoriden bir font seçmelisiniz. İkinci adımda bannerınızın rengini, üçüncüsün de boyutunu, dördüncüsünde bannerınızın animasyonunu son olarak da yazacak yazıyı seçiyorsunuz. Bu adımları tamamladıktan sonra bannerınızı sağ tıkla farklı kaydet diyerek kaydedebilirsiniz.

 

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.