En Mutlu Alternatif Sosyal Paylaşım Sitesi Happier!

Sosyal medyanın ruh sağlığımıza etkileri sık sık gündeme gelir oldu. Sosyal paylaşım siteleri üzerindeki depresif, umutsuz paylaşımlar gerçekten de “paylaşılarak” o iletiyi alan kişileri de mutsuzluğa itiyor. Happier adlı sosyal paylaşım sitesinde ise bu durum söz konusu değil. Happier’da üyeler sadece kendilerini mutlu eden anları paylaşıyorlar timeline’nızda da sadece insanları mutlu eden şeyleri görüyorsunuz. Mutluluk üzerine kurulu bu alternatif sosyal paylaşım sitesini inceleyelim;

HAPPIER’DA NELER PAYLAŞILIYOR?

Happier mutlu olmak için milyon dolarlar gerekmediğine inanıyor ve en kötü geçen günde dahi mutlu edici detaylar vardır diyor. Paylaşımlara bakıp hayal kırıklığına uğramanız muhtemel fakat düşündüğünüzde gerçekten mutlu edici detaylar olduğunu fark ediyorsunuz. Örneğin güzel bir meyve yemek, basketbol maçına gitmek, bir arkadaşın kahve ısmarlaması gibi örnekler var. Mutluluk paylaş kısmında çeşitli kategoriler var, eklediğiniz iletiyi bunlardan biriyle etiketliyorsunuz. Bu kategoriler içinde de bir şey satın almak, başkalarına yardım etmek, alışveriş, spor, yeni bir şey öğrenmek gibi maddeler var.

HAPPIER NASIL KULLANILIR?

Happier’a üye olmak gerçekten çok kolay kısa bir form doldurup siteyi kullanmaya başlayabiliyorsunuz dilerseniz Facebook hesabınızla da siteye giriş yapabilirsiniz. Siteye kaydolduğunuzda sizden beş kişiyi takip etmeniz isteniyor takip edeceğiniz kişileri seçtikten sonra hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Bir ileti paylaşmak için sağ üstte yer alan “Share Happy” butonunu tıklamalısınız açılan menüde mutluluğunuzu kategorilendirebilir, arkadaşınızı etiketleyebilir, fotoğraf paylaşabilirsiniz.Yine sağ üst kısımda”Discover” butonuyla Happier topluluğundaki paylaşımları görebilir “Friends”i tıklayarak arkadaşlarınızın paylaşımlarını görebilirsiniz. Alternatif sosyal paylaşım sitesi Happier’da beğen butonu yok onun yerine paylaşımların altındaki gülücük butonunu tıklayabilirsiniz dilerseniz yorum da yazabilirsiniz.

 BİR SOSYAL MEDYA SİTESİ OLARAK HAPPIER

Happier mutlu iletilerin paylaşıldığı bir mecra tasarımı da buna uygun. Turuncu renk yoğun olarak kullanılmış ve gerçekten üzerinizde pozitif bir etki bırakıyor butonlar, sekmeler hepsi olabildiğince sevimli hale getirilmiş.

Happier mutluluğun paylaşılması fikri ile yola çıktığı ve bunu başarılı bir şekilde yaptığı için tercih edilebilecek bir alternatif sosyal medya sitesi. Sosyal medya bilgi akışı için kullanılsa da depresif iletiler, şiddet içerikli yazılar, hararetli politik tartışmalar da sıkça görülüyor bunların insan zihnine etkisinin olumlu olduğunu düşünmek zor. Bu nedenle Happier gerçekten iyi bir sosyal medya projesi.

Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.