Alper Potuk Olmak (Medya Eleştirisi)

Merhaba sevgili okuyucularım uzun süredir yazamıyordum ama bu kadar önemli bir şey gündemdeyken de yazmasam olmazdı evet konumuz: Alper Potuk. Bu yazıda  maalesef Alper Potuk transferiyle ilgili bilgiler yer almayacak,  Alper Potuk‘un golleri veya antrenmanları  da konumuz değil Türkiye’de yaşıyorsanız Alper Potuk’lanmamanız mümkün değil. Gazete dergi internet sosyal medya tek bir kişi üzerine kurgulanmış Alper Potuk. Peki Alper Potuk’a layık mıyız, onu ve fikirleri gerçek anlamda özümseyembiliyor muyuz bu yazıda ona değineceğiz.

ALPER POTUK’U ANLAMAK

Şunu hissediyorum medyanın bu kadar yer vermesinden sonra Alper Potuk psikolojik olarak maç başına 6 gol atmak zorunda hissediyor olmalıdır haklıdır da.

Pek biz biraz da iğneyi kendimize batıralım Alper Potuk’a yeteri kadar önem verebiliyor muyuz onu anlayabiliyor muyuz? Onu sadece televizyonda görmek gazetelerde manşetlerden okumak sonra da gazeteyi ters çevirip spor sayfalarından okumak yeterli mi? İnternetten Alper Potuk haberlerini okuyorsunuz fakat kaçınız masaüstü arkaplanını Alper Potuk fotoğrafı ile değiştirdi, kaçınız Alper Potuk’un müziğe ve sanata bakışını kavrayıp onun beğendiği şarkıları dinledi o şarkılarla duygulanıp ağladı?

Ana haber bültenlerinde Alper Potuk dışında haberlere yer  veriliyor fakat buna neden itiraz etmiyoruz böylesine önemli bir şahsiyetin transferi söz konusu iken? Google mesela neden Alper Potuk‘la ilgili bir Doodle yapmıyor?

Üzülerek belirtmeliyim ki toplum olarak Alper Potuk’a gereken önem ve değeri veremiyoruz bakın mesela Mozart’ın Picasso’nun dahi heykelleri var fakat Alper Potuk’un yok. Zaten bu bizim ülke olarak en büyük sorunlarımızdan biri bu sanatçılarımıza yeteri kadar önem vermiyoruz.  Alper Potuk için ne bileyim en azından, bir televizyon kanalı açılmalı, onu anlamak konulu sempozyumlar yapılmalı, onun için ülke çapında şiir ve müzik yarışmaları düzenlenmeli.

İlerde gençler bize hesap sorduğunda “dede Alper Potuk‘a neden yeterli önemi vermediniz sadece durmadan haberlerini yaparak televizyonda radyoda dergide sosyal medyada ana gündem maddesi yaparak görevinizi yerine getirdiğinizi mi sandınız?” dese biz ne yapacağız?

ALPER POTUKLA İLGİLİ NE DEDİLER?

Alper Potuk’un arkasından gidiniz, Alper Potuk’u bilmeyeni uyarınız,  Alper Potuk’u bilmediğini bilene öğretiniz, Alper Potuk’u bilmediğini bilmeyenden kaçınız. (Konfüçyüs)

Alper Potuk’un gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsın. (Konfüçyüs)

Dehanın 10′da 1′i yetenek 10′da 9′u da Alper Potuk’tur (Einstein)

Alper Potuk’la ilgili bilgilerin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak gerekir. (Balzac)

Bir Alper Potuk‘la bir maç, bir maçla bir lig, bir ligle şampiyonlar ligi kazanılır. (Benjamin Franklin)

Alper Potuk’u anlamayan bir çuvalın dik durması zordur. (Benjamin Franklin)

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.