2 Dakikada Sanal Dünya Turu!

Blogumuz ilginç yazılarına devam ediyor. Daha önce görmüşsünüzdür uzunca, belki de günlerce incelenmesi gereken konular 1-2 dakikada incelenir. Bu yazıda da bir çok ülkeyi sadece 2 dakikada tanıyacağız. İnceleyeceğimiz ülkeler arasında Hindistan, Brezilya ve Japonya var. Peki nasıl tanıyacağız bu ülkeleri? Her ülke için hazırlanmış videolar var, videolar oldukça ilginç ve keyifli hazırlanmış. En azından benim gayet hoşuma gitti izlediğiniz ülkenin kültürüyle ilgili hiçbir detay atlanmadan incelenmiş desek yalan olmaz. Eğer o ülkenin kültürü hakkında bilgi sahibiyseniz videoda o detayları aramak izlemenizi daha eğlenceli hale getiriyor.

HİNDİSTAN HAKKINDA HER ŞEY; SANAL HİNDİSTAN TURU

Videoda Hindistan’la ilgili hemen her şeye değinilmiş, hayvanlar günlük hayatın içerisinde, doğayla iç içe bir yaşam söz konusu. Bilindiği üzere ineklere çok saygı duyuluyor, onlar için yerler yapılmış. Hindistan’da müzik ve dans çok seviliyor, yine videonun verdiği bir ipucu ise bu ülkede ulaşımın toplu taşımanın pek başarılı olmadığı… Yılanlar da inekler kadar olmasa da Hindistan için önem arz eden hayvanlardan.

JAPONYA HAKKINDA HER ŞEY; SANAL JAPONYA TURU

Japonya kültüründe bir çok detay var ve videoda detaylıca incelenmiş. Japonların  bahsettiği efsanevi yaratıklar devler var. Tabii Japonya demişken deprem demeden olmaz, Japonların maruz kaldığı şiddetli depremler, bu depremler için aldıkları başarılı önlemler gösterilmiş. Japonya’daki ulaşım sorunu da atlanmamış bununla beraber Karate Aikido Samuraylar da videoda yer alıyor. Japonya’nın teknolojiye olan bağımlılığı ve başarısı da işlenmiş. Son olarak bu ülkeyle ilgili çizgi filmlere(tsubasa), dövmelere ve ilginç tv yarışmalarına yer verilmiş.

BREZİLYA HAKKINDA HER ŞEY SANAL BREZİLYA TURU

Brezilya da başarılı bir şekilde tanıtılmış detaylar atlanmamış. Brezilya da 7′den 70′e herkes dans ediyor daha doğrusu samba yapıyor, rio karnavalından görüntüler de videoya eklenmiş. Spor Brezilya’daki insanlar için oldukça önemli, futbolda ki başarılarını dünyaya kanıtladılar. Ama brezilyanın tek başarılı olduğu spor futbol değil, Capoeria isimli dövüş sanatında da Brezilyalılar oldukça usta videoda bu sanatın ustaların teknikleri yer alıyor. Brezilya milli takımının dünya kupası görüntüleri de videoda yer alıyor efsanevi brezilyalı futbolcu Pele’de ihmal edilmemiş.

Yazarın Notu;

  • Bu yazının devamını gelebilir, yeni ülkeler tanıtılacaktır.
Bu yazı İnternet Dünyası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.