1 Nisan Şakaları ve Şaka Oyuncakları!

1 Nisan şakaları sadece ülkemizde değil yurt dışında da gelenekselleşmiştir. 1 Nisan’da inanlar bir birlerine çeşitli şakalar yaparak eğlenmeyi amaçlarlar. Bir nisan şakaları o kadar popülerleşmiştir ki dünyaca ünlü kuruluşlarla da bu günlerde okuyucularına, kullanıcılarına çeşitli sürprizler ve şakalar yaparlar. Yazımızın devamında bir nisan şakalarını ve şaka oyuncaklarını inceleyeceğiz;

İŞTE BİR NİSAN ŞAKALARI

Bir nisanda çevrenizdekilere, arkadaşlarınıza yapabileceğiniz şakaları ve şaka oyuncaklarını inceleyelim;

Şaka mürekkebi klişeleşmiş gibi gözükse de halen daha etkili bir şaka olma özelliğine sahip bence. Bu şakayı yaparken çok fazla sinirlenecek kişilere yapmamanız tavsiye olunu.

Şaka buzu, bir buzun içinde plastik böcek barındıran bir şaka oyuncağıdır. Mide bulantısına dahi neden olabilecek sizi oldukça eğlendirecek bir şaka.

Kafaya geçmiş balta şakası. Eğer bu şakayı başarılı bir şekilde yapabilirseniz en başarılı 1 nisan şakalarından birini gerçekleştirmiş olursunuz.

Düşen gözler şakası. Bu şakayı iyi bir zamanlama ile yaparsanız çokça kahkaha atabilirsiniz.

Bu da iş yerinizde yapabileceğiniz bir şaka. İş arkadaşlarından birinin klavyesini çimenlerle kaplayarak ona güzel bir şaka yapabilirsiniz. Tabii arkadaşınıza yeni bir klavye almak durumunda da kalabilirsiniz.

Baştan belirtelim ekmek küflü değil. Poşetin üzerinde bulunan küf deseninden öyle gözüküyor bu da sizin oldukça gülmenizi, arkadaşlarınızın tiksinmesini sağlayan bir 1 nisan şakası.

Bu da en çok emek isteyen oldukça komik şakalardan biri. Arkadaşınızın çalışma masasını bilgisayar ekranını, mantar panosunu her yerini Steve Jobs resimleri ve posterleri ile donatmak… Arkadaşınızın ve çevrenizdekilerin yüz ifadesi oldukça neşeli bir 1 nisan geçirmenizi sağlayabilir.

Bu tiyatrolarda kullanan şaka bıçağı. Düğmeye bastığınızda bıçak içeri doğru kaçıyor. Bununla kendinize (Allah korusun) bıçak saplanmış gibi gösterebilirsiniz. İlginç bir şaka olacağı kesin.

Ben buna kendinden komik maske demek istiyorum. Sadece bu maskeyi takmak bir nisanı neşe ile geçirmek için yeterli olabilir.

Buna da gayri romantik çiçek şakası diyelim. Birine çiçeği uzatıyorsunuz tam alacakken çiçek yana düşüyor. Çiçeğin kafanıza geçirilmesi de ihtimaller dahilinde.

Bu şakada da görselde göründüğü gibi kafanıza ok geçmiş gibi dolaşıyorsunuz. Komik bir 1 nisan şakası olacağını düşünüyorum.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.